رهبر انقلاب: توافقات ایران و قزاقستان باید با تلاش مضاعف دنبال شود

گروه سیاسی – رجانیوس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (یکشنبه) در دیدار قاسم جورمت توکایف رئیس‌جمهور قزاقستان و هیئت همراه، روابط عمیق تاریخی و فرهنگی ایران و قزاقستان و لزوم گسترش بیش از پیش همکاری‌های دو کشور را مورد توجه قرار دادند. مناطق، بر همکاری منطقه ای تاکید کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، هماهنگی در مسائل سیاسی و اقتصادی را ضروری برای گسترش روابط دانستند و بر ضرورت فعال‌سازی کمیسیون مشترک تأکید کردند: طرفین باید برای پیگیری توافق‌ها و اجرای آن تلاش مضاعف کنند.

رهبر انقلاب اسلامی گسترش همکاری های فرهنگی ایران و قزاقستان را نیز مهم خواندند و افزودند: علم بین دو کشور شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره مسائل اوکراین نیز گفتند: مشکل اصلی اوکراین این است که غربی‌ها برای توسعه ناتو تلاش می‌کنند و تا جایی که بتوانند به فکر گسترش نفوذ خود نیستند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید با دقت به مسائل نگاه کنیم و مراقب باشیم زیرا آمریکایی ها و غربی ها همواره در تلاش هستند تا حوزه نفوذ خود را در مناطق مختلف از جمله شرق و غرب آسیا گسترش دهند و استقلال و حاکمیت ملت ها را خدشه دار کنند.

در این دیدار که رئیس جمهور کشورمان نیز حضور داشت، آقای کاسم یورمت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان گفت: مذاکرات بسیار خوبی با آقای رئیسی داشتیم و اسناد امضا شده توسط دو طرف می تواند زمینه را برای ادامه مسیر فراهم کند. گسترش روابط دو کشور».

رئیس جمهور قزاقستان با تشابهات تاریخی و فرهنگی ایران و قزاقستان از پیشنهاد مقام معظم رهبری برای تشکیل کمیته علمی فارابی استقبال کرد و نظر خود را در مورد مسائل منطقه و اوضاع اوکراین بیان کرد و به تشریح اوضاع کشورش پرداخت.

  اقدامات غیرقانونی پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران ضمانت قانونی ندارد/ هیچ اتهامی برای تجاوز به نوجوانان در باشگاه ورزشی مطرح نشده است/ تاکنون هیچ وزیری از دولت قبل در پرونده اکبری بازداشت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید