رهبر انقلاب: روابط اقتصادی ایران و قطر باید چند برابر شود/ راه حل مشکلات منطقه از گفت وگو برقرار است/ امیر قطر: کمیته اقتصادی دو کشور فعال شد/ همکاری ها به زودی تشدید می شود

گروه سیاسی – رجانیوس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (پنجشنبه) در دیدار شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و هیئت همراه، بر تقویت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور تأکید کردند و مشکلات، گفت‌وگو است. بدون دخالت خارجی آنها در ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین گفتند: انتظار می رود جهان عرب در مقابل این جنایات آشکار به صراحت وارد عرصه عمل سیاسی شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، استحکام و ثبات روابط ایران و قطر را به نفع دو کشور بررسی کردند و افزودند: سطح کنونی روابط اقتصادی دو کشور بسیار پایین است و نیاز به چند برابر شدن دارد. همچنین جا برای تبادل نظر بیشتر در مورد مسائل سیاسی وجود دارد.» امیدواریم این سفر منبع جدیدی برای گسترش همکاری ها باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید مجدد بر سخنان امیر قطر در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، دهه ها ظلم و ستم صهیونیست های خبیث بر ملت فلسطین را واقعیتی تلخ و ضربه ای بر جهان اسلام و اعراب خواندند.

وی با اشاره به اظهارات امیر قطر در خصوص حوادث سال گذشته در منطقه شیخ جره، خاطرنشان کرد: در این مورد حمایت برخی کشورهای عربی از مردم فلسطین حتی به اندازه برخی اروپایی ها نبوده و نشدند. هر موضعی را اتخاذ کنند، کاری که هنوز انجام می دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اگر این رویکرد کشورهای عربی از روی ترس یا طمع رژیم صهیونیستی است، باید بدانند که امروز رژیم اشغالگر در شرایطی نیست که بتوان آن را خواست یا از آن ترسید.

  مرگ نظام پزشکی

وی با بیان اینکه حل مشکلات منطقه در دست کشورهای منطقه و از طریق گفتگو است، افزود: سوریه و یمن نیز با گفت وگو قابل حل است.

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه برای اداره منطقه نیازی به دخالت دیگران نیست، خاطرنشان کردند: صهیونیست ها هر جا که می روند فساد ایجاد می کنند و نمی توانند هیچ قدرت و امتیازی به کشورها بدهند، لذا ما کشورهای منطقه ما باید تا جایی که می توانیم همکاری کنیم.» و همکاری ها را تقویت کنیم.

وی با اشاره به توافقات صورت گرفته بین ایران و قطر، تاکید کرد: این توافقات بر اساس برنامه زمانی اجرایی می شود.

در این دیدار که رئیس جمهور کشورمان نیز حضور داشت، امیر قطر با ابراز خرسندی از دومین سفر خود به ایران، به جایگاه برجسته رهبر انقلاب اسلامی در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: بایستیم. با حوادث فلسطین

امیر قطر با گلایه از شهادت یک خبرنگار در دوران طفولیت توسط نظامیان صهیونیست افزود: صهیونیست ها تمام این جنایت را با خونسردی انجام دادند.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی همچنین در خصوص حل مشکلات کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق و یمن به روابط اقتصادی ایران و قطر اشاره و خاطرنشان کرد: کمیته اقتصادی دو کشور فعال شده است و امیدواریم اقتصادی باشد. همکاری در سال آینده به تدریج بهبود خواهد یافت

دیدگاهتان را بنویسید