ره آورد ملی/دکتر فرزین در مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری بانک ملی ایران: دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری، پنجره جدید بانک ملی ایران به نظام بانکی کشور

مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری بانک ملی ایران (فینوداد) همزمان با اولین روز از هفته دولت گفت: راه اندازی فینوداد برای توسعه فعالیت های دانش بنیان در کشور، نیت ملی ما است و با ورود اکوسیستم دانش بنیان و نوآوری در بانک ملی ایران، به سمت بانکداری خطرپذیر حرکت خواهیم کرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدرضا فرزین در این مراسم که امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، نمایندگان شورای اسلامی، مدیران وزارت اقتصاد برگزار شد. امور و دارایی، بانک مرکزی، مدیران ارشد بانکی و فعالان اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور ضمن گرامیداشت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر موضوع مبانی دانش و دانش برگزار شد. وی با نامگذاری امسال افزود: امروز صنعت بانکداری کشور با چالش های جدیدی مواجه است و اگر این چالش ها حل نشود، این صنعت نمی تواند پاسخگوی نیازهای جدید باشد.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار بانکی کشور تصریح کرد: اگر بخواهیم اختلاف شدید درآمد و هزینه بانک ها را برطرف کنیم باید برای افزایش کفایت سرمایه و تزریق منابع جدید در قالب افزایش سرمایه به سیستم بانکی تلاش کنیم.

فرزین با بیان اینکه برخی قوانین و مقررات دست و پای بانک های دولتی را بسته است، تصریح کرد: با قوانین و مقررات فعلی نمی توان در فضای رقابتی شدید داخل و خارج از کشور حرکت کرد. به عنوان مثال این بانک آمادگی جذب شش هزار نیروی جدید و جوان را دارد اما باید مقررات و مجوزهای لازم تهیه شود.

  افزایش تقاضا برای نفت - بررسی رسانه های تحریریه

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه اگر رویه های قدیمی را اصلاح نکنیم نمی توانیم در حوزه مالی کشور پیشرو باشیم، ادامه داد: رویه ها، منابع انسانی و فرهنگ سازمانی از جمله مسائل داخلی نیازمند توجه است. در بانک برای افزایش نرخ بهبود بانک باید از موسسات دانش و دانش بنیان استفاده کند زیرا رویه های فعلی پاسخگو نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه برای این منظور توسعه دانش در بهبود فرآیندها را در دستور کار قرار داده ایم، افزود: رویه های فعلی با سازوکارهای دانش بنیان سازگاری ندارد و برای حل مشکلات بنیادهای دانش بنیان همکاری صورت گرفته است. قرارداد با 12 صندوق سرمایه گذاری امضا شد

وی راه اندازی فینوداد با همکاری هلدینگ سداد را یکی دیگر از اقدامات بانک ملی ایران برای توسعه فعالیت های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: در چارچوب برنامه های دانش بنیان، سه شعبه تخصصی دانش بنیان برای اولین بار از بانک ملی راه اندازی شد. ایران در کشور است و در حال برنامه ریزی برای توسعه این شعب در تمام استان های کشور هستیم.

فرزین امضای تفاهم نامه با دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و علامه طباطبایی در زمینه اعتبار سنجی، هوش مصنوعی و تسهیلات را از جمله اقدامات این بانک در راستای استفاده از ظرفیت های دانش بنیان برشمرد و ادامه داد: توسعه پلتفرم بله نیز یکی دیگر از اقدامات ما در این بخش است و تا پایان سال شاهد تحولات مثبتی در این حوزه خواهیم بود.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم با همکاری همه همکارانم در بانک ملی ایران بتوانیم شعار سال و موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری در خصوص مبانی را محقق کنیم. دانش

  ادامه آلودگی هوای تهران

دیدگاهتان را بنویسید