روایت وارونه غرب از جنگ در اوکراین

13084 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، بیش از دو ماه از آغاز جنگ در اوکراین و غرب می گذرد.

بر خلاف عرضه فزاینده تسلیحات مدرن به اوکراین، دولت های غربی در واقع به دنبال راه حل نظامی هستند، اما در تبلیغات رسانه ای از لزوم پایان دادن به جنگ صحبت می کنند. جو بایدن اخیراً به کنگره آمریکا درخواست داده است که در صورت تصویب، 33 میلیارد دلار به اوکراین کمک خواهد کرد.

ترکیب این کمک ها به تنهایی نشانه مهمی از رویکرد آمریکا به بحران اوکراین است. این بودجه شامل بیش از 20 میلیارد دلار کمک نظامی، 8.5 میلیارد دلار کمک اقتصادی و تنها 3 میلیارد دلار کمک های بشردوستانه خواهد بود. در روزهای اخیر رئیس جمهور آمریکا دستور ارسال نهمین بسته کمک های امنیتی به اوکراین را صادر کرد تا کمک های نظامی آمریکا از زمان آغاز جنگ به 3.8 میلیارد دلار افزایش یابد.

دیگر دولت های غربی، از ترس ایالات متحده، به دنبال تشدید جنگ هستند. دولت لهستان در روزهای اخیر اعلام کرده است که بیش از 6 میلیارد دلار کمک، عمدتاً کمک نظامی، در جریان کنفرانس بین المللی حامیان اوکراین جمع آوری شده است. دبیرکل ناتو همچنین تاکید کرد که ائتلاف آماده است سال ها از اوکراین در جنگ علیه روسیه حمایت کند و این شامل کمک به کیف برای جایگزینی سلاح های دوران شوروی با سلاح ها و سیستم های مدرن غربی می شود.

با این حال، تنها کمک های نظامی ایالات متحده و متفقین نیست که در تأثیرات جنگ نقش دارد. یک بررسی نشان می‌دهد که حتی استراتژی‌های غیرنظامی اتخاذ شده توسط غرب در عمل آسیب‌های ناشی از جنگ را تشدید کرده است.جهان بحران‌های غذایی را در کشورهای مختلف به‌ویژه در جوامع فقیر و گروه‌های انسانی دنبال کرده است.

  افزایش عجیب قیمت برخی از محصولات بهمن موتور

یکی از آخرین حلقه های زنجیره تحریم های اعمال شده علیه روسیه توسط غرب اخیرا توسط اورسولا ون درلین، رئیس کمیسیون اروپا اعلام شد.

به گفته وی، تحریم واردات نفت و سایر فرآورده های نفتی روسیه تا شش ماه آینده تا پایان سال 2022 به قوت خود باقی خواهد ماند.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد در واکنش به طرح اروپا، وضعیت کنونی را جنگ اقتصادی جهانی خواند.

رابرت هوبک، وزیر اقتصاد آلمان هشدار داده است که اگر اتحادیه اروپا تحریم نفتی روسیه را تصویب کند، گاز آلمان شرقی تمام خواهد شد. تورم در آلمان در آوریل به بالاترین حد خود از سال 1981 به دلیل افزایش قیمت نفت، گاز و پتروشیمی رسید.

سازمان های بین المللی بارها نسبت به عواقب رویارویی اقتصادی با روسیه هشدار داده اند. دبیر کل آژانس بین المللی انرژی گفت: تحریم های اعمال شده علیه روسیه و تصمیمات سیاسی کرملین پیامدهای گسترده ای برای بازار انرژی خواهد داشت.

اگرچه آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی سختی را علیه روسیه وضع کرده اند تا روسیه را در جنگ به زانو درآورند، اما نخست وزیر مجارستان گفت: تحریم های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا تاکنون برای اقتصاد اروپا مضرتر است. این به اقتصاد روسیه بستگی دارد.»

امروزه بسیاری از کشورهای اروپایی رسماً نسبت به پیامدهای اقتصادی فاجعه بار این جنگ برای کشورشان هشدار داده اند. برای مثال، ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا، از اتحادیه اروپا خواسته است تا با افزایش هزینه های انرژی و غذا در این قاره مقابله کند.

حتی ایالات متحده نیز نتوانسته است از اثرات این جنگ اقتصادی در امان بماند، زیرا قیمت سوخت در برخی مناطق این کشور تا 40 درصد افزایش یافته است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

سازمان ملل پنجشنبه گذشته هشدار داد که قاره آفریقا به دلیل افزایش شدید قیمت مواد غذایی و سوخت در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین، با یک “بحران بی سابقه” مواجه است. به روسیه.

به نظر می رسد کمک های نظامی، تحریم های اقتصادی و پوشش دروغین اخبار غرب در مورد روسیه تنها باعث افزایش فشار بر مردم در سراسر جهان، حتی در اروپا، ایالات متحده و متحدان غربی شده است. در واقع نحوه برخورد غرب با روسیه نه تنها نتوانسته است جنگ را کنترل کند، بلکه بر مقیاس و سطح خشونت در جنگ افزوده و حتی به سایر قاره ها نیز سرایت کرده است. باید دید آیا غرب مسئولیت ایجاد این وضعیت را بر عهده خواهد گرفت و برای پایان دادن به آن تلاش خواهد کرد یا با اتخاذ سیاست های نادرست کنونی بر شعله های مخرب این جنگ افزوده خواهد شد.

منبع: نورنیوز

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید