روایت کلیباف از بزرگترین مظلومیت حاج قاسم

بزرگترین ظلم به شهید سلیمانی این است که او را از مدرسه به سطح یک سردار و رزمنده شجاع تنزل دهیم.

به گزارش رجانیوس به نقل از فارس، محمد باکر کلیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه 13 آذرماه) مجلس گفت: ملت ایران و همه کسانی که به این امر معتقدند. آرمان عدالت، آزادی و رفع ظلم و تبعیض در جهان است و در این راستا گام برداشته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خون شهید به زمین و آسمان راه پیدا می کند و این وظیفه ماست که بتوانیم با درک درست زندگی و منطق عمل شهید، زندگی و اندیشه خود را با این منطق منطبق کنیم. فکر، سستی

وی افزود: بزرگترین ظلم به حاج قاسم این است که او را از مکتب به سردار و رزمنده دلیر تنزل دهیم. حاج قاسم یک مکتب است، زیرا ابعاد مختلف زندگی ایشان بر اساس روش و روشی است که امام راحل با درک دقیق خود از اسلام ناب محمدی به ما آموختند.

کلیباف خاطرنشان کرد: حاج کاسم اولین شاگرد مکتب امام است و این مکتب که تا امروز با حمایت و ایثار ملت ایران نجات بخش و آموزنده است بر دو اصل خداپرستی و مردم گرایی استوار است. به این دلیل که حاج قاسم در سال های پربرکت و بزرگوار خود توانست عرصه های بزرگی را فتح کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اخلاص بی نظیر حاج قاسم با ایمان خالصانه به توانایی های انسانی و همچنین ایمان عمیق و برخاسته از آموزه های دینی که امروز می توانیم به برکت خون او و خون مجاهدان مخلص شهید ابوی متحد باشیم. محمدی مهندس آمریکایی در آستانه اخراج کامل از منطقه است و این امر با حمایت ملت های منطقه به امید خدا به زودی محقق خواهد شد.

  تا پایان سال 1400 همه معلمان "رتبه بندی" می شوند.

وی افزود: اعتقاد مردم به مکتب سلیمانی یعنی در همه حال فقط به فکر رفع مشکلات مردم باشیم و از هر شاخه و عرصه ای که انقلابی را از حل مشکلات مردم باز دارد دوری کنیم.

رئیس قوه مقننه کشور گفت: باور مردم به این معناست که مشکلات فقط با حمایت و مشارکت همه جانبه خود مردم و هرکسی که مانع مشارکت فعال مردم شود یا نقش آنها را نادیده بگیرد یا آنها را در زمره فرقه ها قرار دهد حل می شود. پس از آن متوجه ما شد.

کلیباف خاطرنشان کرد: حاج قاسم در هر منطقه ای که می آمد برای مردم مایه امید و خودباوری بود. او که در مکتب خمینی می توانست با مشارکت مردمی حل مشکلات را به ما بیاموزد، نیروهای مردمی را با ایمان واقعی به نیروی خود پر کرد و هر جا که رفت بر قدرت لایزال الهی تکیه کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خداباوری سلیمانی به معنای رعایت اخلاق و محدودیت های دینی در همه چیز حتی در مواجهه با دشمنان و به معنای ایمان عملی به سنت های الهی است.

وی ادامه داد: همان سلیمانی که دستش را روی سینه گذاشت و در برابر پابرهنگان و مظلومان سر تعظیم فرود آورد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر فرود نیاورد و تا آخرین مرد مقابل آنها ایستاد و نقشه آنها را نقش بر آب کرد. همان سلیمانی که شیر جنگل بود و با ظالمان می جنگید، با دقت و ذکاوت فراوان، متولی امور سیاسی بود و از ابعاد آن آگاه بود و از این دوراندیشی برای درهم شکستن دشمن استفاده می کرد.

  موضع متعادل ایران ادعاهای غرب را بی اعتبار می کند

سخنگو افزود: سلیمانی به جای سخت گیری با مردم، نسبت به خود محکم و با مردم مهربان و متواضع بود.

کلیباف گفت: با پیروی از مکتب سلیمانی و با تکیه بر دو اصل خداباوری و پوپولیسم می توان بر مشکلات فائق آمد و همان منطقی را که در چهار دهه اخیر بارها موفق بوده در عرصه های دیگر نیز اعمال کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اولین سالگرد درگذشت علامه مصباح یزدی را تسلیت گفت و گفت: علامه مصباح یزدی نقش بسزایی در ترویج معارف اسلام و پاسداری از مبانی فکری انقلاب اسلامی داشت. .

دیدگاهتان را بنویسید