روحانی نتوانست حقوق ایران را در مذاکرات احیا کند

دولت روحانی نتوانست بخشی از حقوق ایران را در مذاکرات احیا کند، فقط یک سری وظایف در برجام را پذیرفت و دستاوردهای نظام را تحویل داد.

به گزارش رجانیوز، فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی شورای اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اظهارات اخیر حسن روحانی مبنی بر اینکه مایل است گرفتار تصویب برجام در مجلس نشود، اظهار داشت: «آرزویی که در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، وجود دارد. بنابراین می‌توانیم برجام را در اسفند 1397 احیا کنیم، گفت: حسن روحانی یک‌بار قول داد گفت بلافاصله پس از امضای برجام همه تحریم‌ها برداشته می‌شود، اما این اتفاق نیفتاد. آیا می توان حرف چنین فردی را باور کرد که اگر قانون اقدام راهبردی مجلس نبود، اکنون برجام احیا می شد؟

وی گفت: رئیس جمهور سابق طوری صحبت می کرد که اگر قانون یک اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها و حفظ حقوق ملت ایران نباشد، کاری انجام نمی دهد. 8 سال کشور در دست حسن روحانی بود و سوال این است که او در این مدت چه کرد؟

نماینده مردم کازرون در شورای اسلامی تاکید کرد: دولت روحانی نتوانست بخشی از حقوق ایران را در مذاکرات اعاده کند، دولت قبل فقط یک سری وظایف در برجام را پذیرفت، عقب نشینی کرد و دستاوردهای نظام را تحویل گرفت. اگر نظام به حسن روحانی اجازه می داد همان طور که صنعت هوانوردی و سازمان فضایی را تعطیل کرد، قدرت دفاعی کشورمان را هم از بین می برد.

عباسی خاطرنشان کرد: قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها و حفظ حقوق ملت ایران برای متخلفان این قانون مجازات های متعددی در نظر گرفته است و حسن روحانی نتوانست این قانون را از بین ببرد. حسن روحانی با انجام ۲۸ شرط اجازه اجرای برجام را پیدا کرد، اما شرایط اجرای برجام را محقق نکرد و هر کاری خواست انجام داد. اگر به روحانی اجازه داده می شد، بحث موشکی ایران را تعطیل می کرد.

  341 نفر در هفته دوم مرداد بر اثر کرونا جان باختند

وی بیان کرد: سخنان و ادعاهای حسن روحانی درباره قطعنامه هسته ای شورای اسلامی به هیچ وجه صحت ندارد و نباید به ادعاهای وی توجه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید