روزنامه نگار مسیحی که با شهادت سرکوب شده اش خبرساز شد!

13170 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله شیرین ابوعقلی، خبرنگار شهید الجزیره که در حین پوشش خبری درگیری در اردوگاه مقاومت جنین توسط نظامیان صهیونیست کشته شد، بیش از 30 سال است که صدای مظلومیت فلسطین و جنایات صهیونیست ها را به گوش جهانیان رسانده است.

هدف قرار دادن مستقیم شهید ابواکله توسط رژیم صهیونیستی با گلوله های انفجاری رفتاری وحشیانه و عمدی بود که بارها شاهد آن از سوی صهیونیست ها علیه خبرنگاران و تیم های رسانه ای آزادی خواه فلسطینی فعال در سرزمین های اشغالی بوده ایم.

صهیونیست ها طی سالیان متمادی با این گونه اقدامات جنایتکارانه و غیرانسانی سعی در ساکت کردن رسانه ها داشته اند.

سال ها پیش زمانی که شهید شیرین ابوعقلی از بالای ساختمان شبکه الجزیره گزارشی ارسال کرد، صهیونیست ها طی پخش زنده به دفتر الجزیره حمله وحشیانه کردند.

آنچه شهید ابوعقیل را بسیار متمایز می کرد، حضور جسورانه و بی باک او در بسیاری از حوادث فلسطین اشغالی بود. به همین دلیل صهیونیست ها بارها او را مستقیم و غیرمستقیم به مرگ تهدید کردند.

صبح روز چهارشنبه 21 اردیبهشت 1391 شیرین ابوعقلی با همان روحیه انقلابی و عزم خود برای سرپوش گذاشتن بر مقاومت مردم فلسطین برای دومین بار به اردوگاه کرانه باختری رود اردن رفت، اما این بار بازگشت و ساخت. خبر شهادت سرکوب شده او

وی در حالی که جلیقه و جلیقه ضد گلوله به تن داشت به ضرب گلوله تک تیراندازان اسرائیلی کشته شد.

مقامات تروریستی اسرائیلی مرگ وی را غیرعمد و نتیجه تبادل آتش بین دو کشور اعلام کردند و علی الصمودی، خبرنگار حاضر در محل گفت: هیچ نیروی فلسطینی در صحنه حضور ندارد و نیروهای اسرائیلی بدون هشدار آنها را هدایت کردند.

  برای گرم نگه داشتن بدنمان چه بخوریم؟

این زن مجاهد بارها به دلیل حضور فعال در حوادث سرزمین های اشغالی توسط صهیونیست ها دستگیر، ضرب و شتم یا تیرباران شده است.

شهید شیرین ابوعقلی در سال 1350 در خانواده ای مسیحی در بیت المقدس دیده به جهان گشود.

پس از بازگشت به فلسطین، به فعالیت های رسانه ای پرداخت و در رسانه های انوارو سازمان ملل، رادیو صدای فلسطین، تلویزیون عمان، مؤسسه مفتی و رادیو مونت کارلو کار کرد.

بسیاری از فعالان رسانه ای در فلسطین او را استاد علم رسانه و الگوی او در حمایت از مردم مظلوم فلسطین می دانستند.

هیچ شهر، روستا و اردوگاه فلسطینی نبود که شهید ابوعقیل در آن حضور نداشته باشد تا درد و رنج و مبارزات آزادیبخش آنان را به تصویر بکشد.

مردم فلسطین آن را ادامه راه اسقف مبارز هیلاری کاپوچین می دانستند که مصمم بود از طریق رسانه ها توجه جهانیان را به مظلومیت مردم فلسطین و جنایات صهیونیست ها جلب کند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به شهادت وی، رژیم صهیونیستی را مسئول کامل ترور شهید ابوعقلی دانست.

سعید حاطب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: این اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی گواه روشنی بر بی توجهی این رژیم به نقش و جایگاه مطبوعات، رسانه ها و خبرنگاران است. برای افزایش آگاهی عمومی.»

حازم قاسم سخنگوی حماس نیز تاکید کرد: جنایت کشتن شیرین ابوعقله جنایت دیگری است که به فهرست جنایات رژیم صهیونیستی علیه رسانه های فلسطینی اضافه شده است.

سفیر آمریکا در تل آویو خواستار تحقیقات در مورد مرگ شیرین شده است، زیرا او یک شهروند آمریکایی است.

  یارانه جدید برای هر ایرانی چند دلار در ماه است؟

پس از شهادت وی، سازمان ملل قتل خبرنگار الجزیره در فلسطین را محکوم کرد و خواستار تحقیقات فوری شد.

علاوه بر این؛ علیرغم تلاش صهیونیست های قاتل برای خاموش کردن صدای خبرنگاران آزاده، با شهادت این شهید مجاهد، صدای آنها بلندتر از همیشه خواهد شد و خون او و همه شهدای مقاومت بر جنایتکاران رژیم صهیونیستی خواهد ریخت. .

یقینا دور نیست روزی که رسانه ها خبر آزادسازی قدس را اعلام کنند!

مکان: نروژی

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید