روزنامه همامیهن: گزارش تحقیق و تفحص موثرترین تبلیغات علیه نظام بود!/ نگرانی حامیان دولت روحانی از افشای میزان فساد در فولاد.

گروه سیاسی رجانیوز: روز دوشنبه 10 مرداد 1401 روزنامه اصلاح طلب همه میهن سرمقاله گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس را منتشر کرد. این روزنامه اصلاح‌طلب گزارش فوق را بالاترین میزان خودفروشی دولت دانسته و تخلف گزارش شده را به دولت سیزدهم نیز تعمیم داده است.

من گزارش میدم رجانیوزتنها چند روز از انتشار گزارش تخلف 92 هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه اصفهان می گذرد. انتشار این خبر در فضای مجازی باعث گمانه زنی های فراوان و واکنش های متفاوت احزاب مختلف شد.

روزنامه همامیهن که یکی از رسانه های اصلاح طلب محسوب می شود، امروز (دوشنبه) 10 مرداد 1401 سرمقاله ای با عنوان «موثرترین تبلیغات علیه نظام» منتشر کرد.

b139e104 خبر اولیه

غلامحسین کرباسچی که از چهره های اصلاح طلب و یکی از حامیان اصلی دولت روحانی است، مدیر مسئول این روزنامه بود و پس از گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در سال 1392 این مطلب را منتشر کرد. اصفهان و محکومیت تخلفات سیاسیون اصلاح طلب و این اتفاق از سوی دولت خودآزاری تلقی می شود. به نظر می رسد حامیان دولت روحانی از افشای تخلفات فولاد مبارکه نگران هستند.

البته ناگفته نماند که انتشار این خبر از سوی اصلاح طلبان دور از انتظار نبود. در طول هشت سال ریاست او، اصلاح طلبان نیز بارها از تصمیمات مخرب خود عقب نشینی کردند. مشکلات ساختاری برجام و رسوایی بر سر گرانی بنزین از جمله مواردی است که اصلاح طلبان از مسئولیت سلب مسئولیت کرده و آنها را راه حل نظام معرفی کردند.

  چرا طلا بهترین سرمایه گذاری است؟

همههان در خصوص گزارش ارائه شده از سوی کمیسیون مجلس نیز آن را فاقد اعتبار دانست و مدعی شد: این گزارش به صورت رسمی ارائه شده است، بنابراین انتظار می رود دستگاه قضایی رسیدگی کند و مجرمان مجازات شوند اما این اتفاق نمی افتد زیرا گزارش وی فاقد اعتبار است و در بسیاری از موارد آنچه تخلف نامیده می شود، رفتار مطابق قانون و مقامات است.

این خبر به نقل از روزنامه غیررسمی کارگزاران سازندگی است و اولین جلسه مشترک دولت و قوه قضائیه شامگاه 9 مرداد ماه برگزار شد. آیت الله رئیسی بر اساس همین گزارش کمیته تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان خواستار برکناری فوری متخلفان شد و دستور داد با کلیه افرادی که مرتکب تخلف شده اند طبق ضوابط و مقررات با مراجع ذیصلاح برخورد شود. مقررات .

همچنین روز دوشنبه 31 مرداد 1401 رئیس قوه قضائیه اعلام کرد که به محض وصول گزارش مجلس، شعبه ویژه ای برای رسیدگی فوری به این پرونده تشکیل می شود.

به نظر می رسد روزنامه «همه مهان» نسبت به افشای اسامی همکارانش واکنش آشکاری نشان داده و خبری از دستورات مسئولان نیست.

این روزنامه همچنین در بیانیه دیگری اعلام کرد: از دیگر نقاط ضعف این گزارش این است که قبل از قانونی شدن توسط برخی رسانه ها منتشر شده است. یعنی باید به تصویب مجلس می رسید و بعد منتشر می شد و آن ضعف; همچنین اعتبار کلمات صحیح را مخدوش می کند.”

این ادعا تا زمانی است که ارجاع این گزارش به قوه قضائیه به تصویب مجلس برسد. علاوه بر این مقامات مختلف از جمله رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه دستور تحقیقات از وی را صادر کرده اند.

  امروز دلار شروع به کاهش کرده است

بر اساس گزارش مجلس شورای اسلامی، حضور مقامات دولتی مانند اسحاق جهانگیری، عباس آخوندی، محمود واعظی و … در رخنه فولاد مبارکه تایید شده است. به نظر می رسد اصلاح طلبان به دنبال راهکارهایی برای توجیه عملکرد همکاران خود هستند و به همین دلیل دست به انتشار هر مطلبی می زنند.

14010529000751 Test NewPhotoFree%20%281%29 خبر اولیه

دیدگاهتان را بنویسید