روسیه از تعیین سقف برای قیمت نفت خودداری کرد و آماده پاسخگویی بود

16149 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، مقامات کرملین در بیانیه ای صریح و در واکنش به موافقت قدرت های غربی با محدود کردن منبع اصلی تامین مالی این کشور برای جنگ در اوکراین گفتند: روسیه سقف قیمت نفت خود را نمی پذیرد و در حال تجزیه و تحلیل است پاسخ دادن.

دیمیتری پیشکوف، سخنگوی کرملین گفت که مسکو به این پیام پاسخ خواهد داد سقف قیمت روز جمعه توسط کشورهای گروه هفت، اتحادیه اروپا و استرالیا تهیه شد. ما این سقف را قبول نداریم. روسیه به سرعت توافقنامه را تحلیل کرده و سپس پاسخ خواهد داد.

روسیه پیش از این بارها اعلام کرده بود که به کشورهایی که سقف قیمت را اعمال می کنند، نفت نمی فروشد و در این رابطه میخائیل اولیانوف به صراحت اعلام کرد: از امسال اروپا نفت نخواهد فروخت. کره روسیه زندگی خواهد کرد

کشورهای غربی نمی توانند روسیه را تحریم عملیاتی کنند و خروج نفت و گاز روسیه از بازار جهانی نفت و نفت خام غیرممکن است. به همین دلیل سعی می کنند با گذاشتن سقف قیمتی واکنش نشان دهند که البته وجود دارد اما اگر وجود داشته باشد چه می شود. روسیه در حال حاضر نفت خود را زیر 60 دلار در هر بشکه به هند می فروشد و تعیین سقف قیمتی 60 دلاری بی معنی است و کاربردی ندارد.

سقف قیمت به کشورهای غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا به واردات نفت خام از روسیه از طریق دریا ادامه دهند، اما شرکت های کشتیرانی، بیمه و بیمه اتکایی را از حمل و نقل نفت خام روسیه به سراسر جهان و داخل منع خواهد کرد. این ممنوعیت لغو خواهد شد، اگر قیمت نفت معامله شده زیر 60 دلار است.

  دنیا روی ماشین‌های برقی کار می‌کند، اما هنوز در کارگاه‌های مهارتی ما روی موتورهای پیکان کار می‌کنند.

این نوع قیمت گذاری نفت خام روسیه باعث می شود که بازار جهانی نفت خام با کاهش قیمتی مواجه شود که در هفته های اخیر شاهد آن بودیم که هدف نهایی آن کاهش درآمد روسیه است، اما این سیاست باعث ضرر و زیان به متحدان آمریکا و اروپایی مانند عربستان سعودی می شود. عربستان سعودی خواهد بود که طبیعتاً آنها را به روسیه نزدیک می کند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید