روسیه از کارخانه نورد استریم 2 استفاده می کند

بر اساس این سرمقاله، با وجود تحریم های بین المللی علیه مسکو و شکست پروژه زیردریایی روسیه برای انتقال گاز به آلمان، به نظر می رسد این پروژه ده ها میلیارد دلار برای اهداف داخلی کرملین ارزش داشته باشد.

غول انرژی روسیه گازپروم اعلام کرده است که از ظرفیت زمینی استریم 2 که برای پمپاژ گاز طبیعی به آلمان طراحی شده است، برای رفع نیازهای بازار داخلی روسیه استفاده خواهد کرد.

این شرکت در کانال رسمی خود گفت: “از آنجایی که خط لوله گاز دریایی” Stream 2 “در حال حاضر استفاده نمی شود و با توجه به نیاز به تامین گاز برای مصرف کنندگان در شمال غرب روسیه، گازپروم تصمیم گرفته است ظرفیت مازاد انتقال گاز خود را افزایش دهد.” استریم 2 برای گسترش عرضه گاز به شمال غرب روسیه.

5316 خبر اولیه

گازپروم خاطرنشان کرد که اگر این خط لوله در آینده راه اندازی شود، تنها نیمی از ظرفیت آن در دسترس اروپا خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: اگر طرف آلمانی تصمیم به راه اندازی کارخانه نورد استریم 2 داشته باشد، تنها یکی از دو خط لوله می تواند با بار 100 درصد استفاده شود و خط لوله دوم تا سال 2028 کار نخواهد کرد.

خط لوله گاز استریم 2 از سواحل روسیه در زیر دریای بالتیک به آلمان می رود. ساخت این ابر پروژه در سپتامبر 2021 به پایان رسید و تا دسامبر آماده بهره برداری شد.

با این حال، مقامات آلمانی تایید خط لوله را قبل از درگیری در اوکراین متوقف کردند. دو خط لوله قرار بود سالانه 55 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را از روسیه به آلمان پمپاژ کند.

  واریز دور دوم وام اصلی بازنشستگان کشوری

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید