روسیه خودروساز رنو را مجازات کرد ایران برای رنو فرش قرمز پهن کرده است

10571 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، پس از بازگشت تحریم ها علیه صنعت خودروسازی ایران، خودروسازان و صنعت خودروسازی (اعم از خودروسازان، قطعه سازان و تولیدکنندگان زنجیره تامین) علاوه بر اینکه در سایه تحریم ها تحت فشار شدید قرار گرفتند، شرکای خارجی نیز تحت فشار قرار گرفتند. باید دستان خود را در پوست گردو تنظیم کنند. این امر آنها را از نظر تعداد زیاد خودروهای فروخته شده به مشتریان تحت فشار بیشتری قرار می دهد.

از جمله این شرکا، رنو بود که خیلی راحت و بدون مشکل ایران را ترک کرد. این مشکل آسیب های زیادی به صنعت خودروسازی ایران، تولید قطعات و زنجیره تامین وارد کرده است.

حال به گفته برخی منابع آگاه اخیراً یک خودروساز داخلی برای خرید محصولات رنو اقدام کرده است تا در آینده به محض از سرگیری واردات خودرو مجوز محدود واردات و مونتاژ برخی خودروهای این برند را دریافت کند. بدون اینکه بخواهم توسط ایران به خاطر جنایاتش مجازات شوم.

رنو پارس در حال حاضر مسئول تصمیم گیری برای عرضه خودروهای رنو به ایران است. با این حال، به نظر می رسد که این شرکت برای محصولات رنو اقدامی نکرده است.

در واقع به گفته منابع آگاه، یک شرکت خصوصی دست به چنین اقدامی زده و قصد دارد برخی خودروهای این برند را به صورت وارداتی (CBU) و مونتاژ محدود (KD) عرضه کند.

در شرایط فعلی ایران خودرو و پارس خودرو نیز می توانند با تایید رنو پارس محصولات این برند فرانسوی را مونتاژ کنند. همچنین نگین خودرو دارای مجوز لازم برای واردات خودروهای رنو است.

لازم به ذکر است که با شروع جنگ در اوکراین و پس از خروج رنو از روسیه، مقامات روسی این شرکت را تنبیه کردند و اعلام کردند که دارایی های شرکت خودروسازی روسیه مستقر در روسیه به مالکیت دولتی درآمده و موسکوویچ در کارخانه های رنو تولید خواهد شد. در روسیه شروع شود.

  در دعوای پلیس و سکوت در مورد ماشین حق با کیست؟

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید