روسیه در حال حاضر در ایستگاه فضایی باقی مانده است

12990 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، بیانیه جدید مقامات روسیه حاکی از آن است که مسکو به همکاری فضایی خود با آمریکا حداقل تا شش سال دیگر ادامه خواهد داد. پیش از این، یوری بوریسوف، مدیرکل تازه منصوب شده آژانس فضایی روسیه به ناسا اعلام کرده بود که مسکو قصد دارد پس از سال 2024 به همکاری خود با ایالات متحده در ایستگاه فضایی بین‌المللی پایان دهد و به بیش از دو دهه همکاری بین دو کشور پایان دهد. رشته.

با این حال، کتی لودرز، رئیس عملیات فضایی ناسا به رویترز گفت که مقامات روسی اعلام کرده اند که روند پایان همکاری بین کشورها دیرتر از زمان اعلام شده تکمیل خواهد شد. روس ها در حال تلاش برای پرتاب پایگاه فضایی خود به نام ROSS هستند.

لودرز همچنین تاکید کرد که ناسا هیچ نشانه ای از تغییر سطح همکاری بین دو کشور نمی بیند.

ایستگاه فضایی یک آزمایشگاه علمی به اندازه یک زمین فوتبال است و در مداری حدود 400 کیلومتری از سطح زمین می چرخد ​​و در طول دو دهه گذشته ایالات متحده و روسیه به طور مداوم در مدیریت و استفاده از آن و کشورهای دیگری مانند ژاپن مشارکت داشته اند. و کانادا نیز شرکت کرده اند و 11 کشور اروپایی.

همکاری فضایی آمریکا و روسیه یکی از آخرین نقاط تماس دو کشور پس از حمله روسیه به اوکراین است. درگیری ها در اوکراین روابط بین آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی روسیه را تیره کرده است.

ناسا می گوید هنوز توافق رسمی برای تمدید مشارکت روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی پس از سال 2024 حاصل نشده است. آژانس فضایی روسیه، آژانس فضایی اروپا و ناسا قرار است در مورد چشم انداز تمدید پایگاه فضایی تا سال 2030 گفتگو کنند. نشستی دو روزه که روز جمعه 29 تیرماه برگزار می شود.

  انواع مانتو اداری پایگاه اطلاع رسانی رجا

روز چهارشنبه، آژانس فضایی روسیه به نقل از ولادیمیر سولوویف، مدیر بخش ایستگاه فضایی روسیه، گفت که مسکو تا زمان پرتاب پایگاه فضایی خود در ایستگاه فعلی باقی خواهد ماند. سولوویوف گفت که انتظار می رود ایستگاه ROSS در سال 2028 به مدار کامل برسد.

آقای سولوویف همچنین با اشاره به ادامه حضور روسیه در ایستگاه فضایی بین‌المللی تاکید کرد که این حضور باید تا زمان استقرار و بهره‌برداری کامل از ایستگاه ROSS ادامه یابد، زیرا معتقد است توقف چند ساله پرواز فضانوردان روسی می‌تواند برای بازگشت به حالت قبل مشکلات زیادی ایجاد می کند.

بخش‌های آمریکایی و روسی ایستگاه فضایی عمداً به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در هم تنیده شده و از نظر فنی به یکدیگر وابسته باشند. این اقدام به گونه ای انجام می شود که یک طرف نتواند طرف دیگر را یک طرفه حذف کند. از سوی دیگر، خروج ناگهانی روسیه از همکاری در ایستگاه فضایی بین المللی می تواند برنامه های پروازهای فضایی انسانی را که ناسا دنبال می کند، مختل کند.

ایستگاه فضایی بین المللی در سال 1998 با همکاری مشترک آمریکا و روسیه به فضا پرتاب شد. از زمانی که شاتل فضایی ایالات متحده بازنشسته شد، ایستگاه فضایی بین‌المللی برای حفظ مدار بالای خود به سیستم‌های تقویت متناوب روسیه متکی است. آمریکا اخیراً با دستیابی به یک سیستم پیشرانه خودمختار از طریق فضاپیمای Cygnus تلاش کرد تا به این هدف دست یابد. اما اجرای این امر به زمان نیاز دارد. علاوه بر این، ارتفاع تنها بخشی از داستان است و جهت گیری فضاپیما نیز برای ادامه فعالیت ایستگاه فضایی بین المللی ضروری است.

  رهبر انصارالله با دقت کامل + جزئیات

جاناتان مک داول، ستاره شناس، می گوید سیگنوس توانایی حفظ ایستگاه را در مسیر خود ندارد.

بر این اساس، اگر روس‌ها ایستگاه فضایی بین‌المللی را ترک کنند، آمریکا باید به دنبال راه‌حل‌های دائمی‌تر و مطمئن‌تر برای حل این مشکل باشد.

ناسا در تلاش است خود را برای چنین شرایطی آماده کند، اما ناظران معتقدند که این روند به این راحتی نخواهد بود. برخی معتقدند خروج روسیه می تواند فرصت های خوبی برای بخش خصوصی ایجاد کند، اما مک داول چندان مطمئن نیست. او می‌گوید: «شاید این کار درستی نباشد که آمریکا برای نجات ایستگاه فضایی خیلی تلاش کند. شاید بهتر باشد که عقب نشینی روسیه را بهانه کرده و این پروژه را خاتمه دهیم.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید