رویای 1000 موتور در ایران خودرو محقق شد

15422 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، این اولین بار از زمان طراحی موتور ملی EF7 است که شبکه تامین ایران خودرو با برنامه ریزی های انجام شده از ابتدای سال جاری و مدیریت این شرکت، موفق به افزایش ظرفیت عرضه و ایجاد می شود. زمینه ای برای افزایش تولید موتور ملی و ثبت رکورد تاریخی برای ثبت نام در صنعت خودرو ایران.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: امروز با تلاش همه همکاران و برنامه ریزی شاهد تولید هزارمین موتور ملی EF7 در یک روز هستیم و این را می توان یکی از گام های مهم در تحقق هدف “قطعه قدرت ایران خودرو”.

مهدی خطیبی افزود: این موفقیت در حالی اتفاق افتاد که کشور در تحریم است و نه تنها هیچ کمکی از سوی دیگر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی نمی شود، بلکه مانع ما می شوند.

وی با بیان اینکه ایران خودرو از نظر دانش و فناوری در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد، گفت: موفقیت در افزایش تیراژ تولید نمونه ای از گره ننمودن سیاست های نظام به امور صنعتی و اقتصادی کشور به برجام است.

خطیبی قوای محرکه و موتور را یکی از مزیت های گروه صنعتی ایران خودرو دانست و گفت: قوی و سریع در تلاش هستیم تا میزان تولید را افزایش دهیم و به این ترتیب از تمامی ظرفیت های داخلی از جمله شرکت های دانش بنیان بهره خواهیم برد.

وی با بیان اینکه راهبرد اصلی گروه صنعتی ایران خودرو فعال سازی تمامی ظرفیت های بالقوه و موجود برای افزایش داخلی سازی و درآمدزایی در سطح گروه است، تاکید کرد: حذف سقف ملی تولید موتور زمینه ساز راه اندازی ایران است. خودرو پیشرانه ای که به مرکز تولید موتور در منطقه تبدیل خواهد شد

  شرط کاهش قیمت خودرو اعلام شده است

خطیبی تصریح کرد: آمادگی داریم علاوه بر تامین برق خطوط تولید ایران خودرو به سایر خودروسازان نیز موتور عرضه کنیم و در این راستا مذاکرات مختلفی برای تحقق این هدف در حال انجام است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تولید کمی در کنار کیفیت موتور را زمینه ساز صادرات نیروهای محرکه دانست و گفت: با شناسایی نقاط بهبود و ارائه محصول باکیفیت در صدد توسعه بازارهای صادراتی هستیم.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید