رکود اقتصادی به بزرگترین اقتصاد جهان ضربه زد

15437 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم پس از کاهش 1.6 درصدی در سه ماهه اول، 0.6 درصد کاهش یافت. داده های رسمی نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده از نظر فنی در بهار وارد رکود اقتصادی شده است و در سه ماهه دوم سالانه 0.6 درصد کاهش یافته است، پس از افت 1.6 درصدی در سه ماهه اول. .

سومین برآورد دفتر تحلیل اقتصادی از تولید ناخالص داخلی نشان داد که در هزینه های مصرف کننده تجدید نظر به سمت بالا در هزینه های مصرف کننده جبران شده است، در حالی که واردات کاهش یافته است. کاهش سرمایه گذاری خصوصی در موجودی، سرمایه گذاری ثابت مسکونی، مخارج دولت فدرال و ایالت و هزینه های محلی تا حدی با افزایش صادرات و هزینه های مصرف کننده جبران شد.

تولید ناخالص داخلی به دلار جاری با نرخ سالانه 8.5 درصد یا 508 میلیارد دلار در سه ماهه دوم به 25.25 تریلیون دلار افزایش یافت.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پیشتر گفته بود که پس از اینکه بانک مرکزی برای سومین بار متوالی نرخ بهره را 75 واحد پایه افزایش داد، اقتصاد ایالات متحده با مجموعه ای از شوک های غیرعادی مواجه خواهد شد. 8.3 درصد، بالاتر از تخمین بازار 8.1 درصد بود، در حالی که در ژوئن به 9.1 درصد رسید.

منبع: mbri

پایان/

  گران ترین صف در جهان - بررسی رسانه های تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید