رکورد بی سابقه قیمت گاز در اروپا

13976 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، افزایش قیمت گاز اروپا به دلیل مشکل اتحادیه اروپا در انباشت ذخایر کافی برای جلوگیری از واردات گاز روسیه در زمستان آینده بدون ایجاد کمبود ذخایر استراتژیک ادامه دارد.

اروپا در تلاش است تا به وابستگی خود به گاز روسیه پایان دهد، گازی که آلمان به ویژه به آن متکی است و مسکو از آن به عنوان ابزار فشار در جنگ با اوکراین استفاده می کند.

بر اساس گزارش ICE بورس لندن، قیمت گاز در بازار اروپا برای اولین بار از ابتدای ماه مارس از مرز سه هزار دلار در هر هزار متر مکعب گذشت.

در معاملات آزاد، قراردادهای آتی سپتامبر (بر اساس شاخص بزرگ ترین هاب اروپا TTF) به 2800 دلار جهش کرد، در ساعت 12:37 به وقت گرینویچ به قیمت 2921 دلار معامله شد و سپس به بالای 3000 دلار رسید که 18 درصد افزایش یافت تا تسویه حساب. تراکنش های قبلی اضافه شد. روز (2538.8 دلار).

قیمت گاز عمدتاً تحت تأثیر اعلام گازپروم است که از 31 اوت تا 2 سپتامبر، خط لوله گاز نورد استریم برای تعمیرات برنامه ریزی شده تنها واحد پمپاژ گاز عملیاتی در ایستگاه کمپرسور پورتووایا تعطیل خواهد شد.

بازار گاز اروپا بیش از یک سال است که نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده است. کارشناسان افزایش قیمت را به عرضه محدود تامین کنندگان عمده، استفاده کم از تاسیسات ذخیره سازی زیرزمینی و تقاضای زیاد برای گاز طبیعی مایع در آسیا نسبت می دهند.

پایان/

  پیش بینی افزایش قیمت نفت در سال آینده

دیدگاهتان را بنویسید