رکورد تاریخی صادرات سوخت آمریکا

9564 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، آمار صادرات برای نیمه اول سال 2022 بالاترین آمار ماهانه ثبت شده توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده از سال 1973 بوده است و صادرات نفت کوره و سوخت هایی مانند پروپان بیشترین حجم را داشته است.

صادرات بنزین ایالات متحده در نیمه اول سال جاری 11 درصد افزایش یافت و به 910 هزار بشکه در روز رسید و صادرات سوخت جت نیز در مدت مشابه بیش از دو برابر شد.

افزایش تقاضای جهانی برای فرآورده های نفتی، ذخایر پایین جهانی و تغییرات در کریدورهای تجاری از زمان آغاز جنگ روسیه در اوکراین منجر به افزایش ۱۹ درصدی صادرات فرآورده های نفتی ایالات متحده بین ژانویه تا ژوئن شد.

با این حال، صادرات فرآورده های نفتی ایالات متحده به اروپا هنوز افزایش نیافته است، زیرا ممنوعیت واردات فرآورده های نفتی روسیه به این منطقه تا فوریه 2023 اجرایی نخواهد شد. اما آمارهای اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده نشان می دهد که آمریکای لاتین بسیار مورد توجه بوده است. بازار بزرگ و رو به رشد صادرات سوخت ایالات متحده.

به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، با توجه به اینکه تحریم های اتحادیه اروپا هنوز اجرایی نشده است، شاهد افزایش صادرات آمریکا به اروپا نبودیم، اما در عوض صادرات به اروپا در نیمه اول سال 2022 به 71000 بشکه در روز کاهش یافت. و صادرات به آمریکای لاتین به بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

در عین حال، دولت آمریکا بارها از پالایشگاه های آمریکایی خواسته است که صادرات سوخت را محدود کنند. جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده ماه گذشته نامه ای به هفت پالایشگاه بزرگ ایالات متحده فرستاد که توسط وال استریت ژورنال مشاهده شد. در این نامه آمده است: «با توجه به سطح تاریخی صادرات فرآورده‌های نفتی آمریکا، مجدداً از شما می‌خواهم که به جای فروش ذخایر فعلی و افزایش بیشتر صادرات، روی ایجاد ذخایر آمریکا در کوتاه‌مدت تمرکز کنید».

  خبر خوش برای مستاجران/ بانک مرکزی آمار اشتباه می دهد

در همین حال، آمار وب سایت Gasbody نشان داد که قیمت بنزین در آمریکا نسبت به هفته گذشته 3.2 سنت افزایش یافته است که اولین افزایش در 14 هفته گذشته است. متوسط ​​قیمت ملی هر گالن بنزین در ایالات متحده در روز دوشنبه به 3.67 دلار رسید، اما قیمت گازوئیل به کاهش ادامه داد.

به گزارش اویل پرایس، دلیل افزایش قیمت در روز دوشنبه اختلال در فعالیت پالایشگاه ها و پایین بودن ذخایر بوده است.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید