رکورد خروج خودرو از کیش شکسته شد

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، عزت الله محمدی، رئیس شرکت بنادر و فرودگاه های جزیره کیشوی گفت: روز گذشته به دلیل تعطیلی دو روزه بندر جزیره به دلیل ناپایداری جوی، شاهد خروج ازدحام مسافران از جزیره بودیم به طوری که از ساعت 10 تا 22 حدود سه هزار خودرو از جزیره خارج شدند. جزیره.”

وی با بیان اینکه تعداد خودروهای خروجی در کمتر از یک روز در تاریخ جزیره بی سابقه بوده است، افزود: روز گذشته در قالب بیش از 100 سفر مسافری و باری (دنده کشتی) حدود 13 هزار مسافر از کیش و 3500 نفر خارج شدند. آنها نیز وارد جزیره شدند.

محمدی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز برای اولین بار بنادر کیش به آفتاب و چارک و برگشت به صورت شبانه روزی فعال است و از نظر فنی مشکلی در ارائه خدمات وجود ندارد و مهم ترین مشکل در ارائه خدمات به مسافران زمان است. و ورزش باد می آمد.

فعالیت ارائه خدمات نوروزی به مسافران از 25 اسفند 1392 آغاز شد و تا دیروز 9 فروردین حدود 176 هزار نفر از طریق دریا و هوا وارد جزیره شدند که از این تعداد بالغ بر 73 هزار نفر با کشتی و بالغ بر 103 هزار نفر از آنها وارد جزیره شدند. با هواپیما به کیش سفر کرد.

در این مدت بیش از 136 هزار مسافر شامل 85 هزار نفر با هواپیما و بیش از 51 هزار نفر با کشتی جزیره کیش را ترک کردند.

به دلیل ایجاد زیرساخت های گردشگری، این جزیره هم اکنون با 30 نوع خدمات گردشگری یکی از مهم ترین مراکز گردشگری ایران اسلامی است و به دلیل وسعت یکی از وسیع ترین و کم خطرترین سواحل جهان را دارد.

  اقتصاد این کشور پس از تاجگذاری رونق گرفت

قبل از شیوع تاج، جزیره کیش سالانه شاهد حدود 2 میلیون گردشگر بود که در سال های 1399 و 1400 به کمترین میزان خود رسید، اما اکنون در نتیجه اقدامات مقابله با ویروس کرونا از جمله واکسیناسیون عمومی سفرها به جزیره کیش دوباره آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید