رکورد صادرات گاز روسیه به چین شکسته شد

11902 خبر اولیه

چین در ماه آگوست مجموعاً 409.37 میلیون دلار گاز طبیعی از روسیه وارد کرد. طبق سرمقاله به نقل از اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی آژانس دیپلماتیک نوشت: این بالاترین رقم از ژانویه 2017، حداکثر دوره نظارت در دسترس گمرک چین است.

صادرات زغال سنگ نیز در ماه آگوست به بالاترین میزان در پنج سال گذشته یعنی 8.542 میلیون تن رسید. در مقایسه با ماه جولای، تحویل 15 درصد افزایش یافته و نسبت به مدت مشابه سال قبل 57 درصد افزایش داشته است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از نشست سازمان همکاری شانگهای گفت که حجم تجارت با چین به زودی به 200 میلیارد دلار خواهد رسید.

پس از آغاز عملیات ویژه روسیه برای غیرنظامی‌سازی و غیرنظامی‌سازی اوکراین، غرب فشار تحریم‌ها را بر مسکو افزایش داد. اتحادیه اروپا تاکنون هفت بسته از اقدامات محدودکننده از جمله تحریم زغال سنگ و نفت را اتخاذ کرده است. کشورهای عضو این گروه همچنین توافق کردند که قیمت نفت روسیه را محدود کنند.

پوتین درباره ایده محدود کردن قیمت منابع انرژی روسیه گفت که غرب در موقعیتی نیست که شرایط خود را به روسیه دیکته کند. رئیس جمهور تاکید کرد: اگر مسکو با منافعش در تضاد باشد، گاز، نفت، زغال سنگ و نفت کوره به غرب صادر نخواهد کرد.

پایان/

  راه اندازی سومین دوز واکسن تاج برای متخصصان مراقبت های بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید