«زاهدی وفا» سرپرست وزارت کار شد/ مالیات 550 هزار بنگاه اقتصادی صفر است/ بارها گفته ام; دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد

گروه سیاسی – رجانیوس: علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت صبح سه شنبه در نشست خبری هفتگی با اشاره به مصوبات اخیر هیئت دولت گفت: در این حوزه مصوب شده است.

تغییر در ترکیب شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

وی افزود: در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور پیشنهادی از سوی وزیر امور خارجه مبنی بر تغییر ترکیب این شورا برای توسعه بهتر امور ایرانیان خارج از کشور مطرح شد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به این توصیه اضافه شد. برای حمایت از نخبگان خارجی.”

بهادری جهرمی ادامه داد: علاوه بر این رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یا معاون نظام وظیفه وی نیز برای رصد مسائل ایرانیان خارج از کشور به شورای عالی ایرانیان خارج از کشور اضافه شده است.

تقویت دیپلماسی برای بازاریابی جدید

سخنگوی دولت در بخشی دیگر از سخنان خود به افزایش سفر مقامات خارجی به کشورمان اشاره کرد و گفت: امشب میزبان رئیس جمهور ترکمنستان و هفته آینده میزبان رئیس جمهور قزاقستان خواهیم بود. بود.

وی افزود: دولت در تلاش است تا از بازارهایی که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته اند بهره ببرد و بازارهای هدف منطقه ای و بازارهایی که دسترسی آسان دارند در اولویت هستند.

زاهدی وفا جایگزین عبدالملکی شد

بهادری جهرمی همچنین در تشریح استعفای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: روز گذشته استعفای دکتر عبدالملکی از سوی رئیس جمهور پذیرفته شد و از زحمات ایشان در مدت تصدی وزارت کار تشکر می کنیم. البته همکاری آقای عبدالمکی با دولت ادامه خواهد داشت و ایشان به عنوان مشاور رئیس جمهور فعالیت خواهند کرد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: «دکتر محمدهادی زاهدی وفا به عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت خواهد کرد».

مالیات 550 هزار نفر از یک میلیون شرکت صفر است!

بهادری جهرمی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اعتراض برخی اصناف به قوانین جدید مالیاتی، گفت: تراکنش های کارتخوان.

وی با بیان اینکه دولت بر بازنگری، همکاری و همکاری با اصناف و بازاریان تکیه دارد، افزود: تاکنون حدود یک میلیون نفر مالیات گرفته شده که از این تعداد حدود 550 هزار نفر مالیات صفر دریافت کرده اند.

  سال آینده 100 و 200 میلیون حقوق نداریم

سخنگوی دولت ادامه داد: از این یک میلیون نفر بیش از 100 هزار واحد اتحادیه مالیاتی کمتر از 5 میلیون و حدود 30 هزار واحد بین 5 تا 10 میلیون تن در سال است.

بهادری جهرمی گفت: رئیس جمهور به سازمان مالیاتی تاکید کرد که کار بر اساس اعتماد به گرانفروشان و اصناف باشد و ملاک آن خوداظهاری مودیان است؛ مگر اینکه دلایل قانع کننده ای برای رد آن وجود داشته باشد.

حکومت مردمی هرگز در برخورد با تخلفات آرام نمی گیرد

وی در پاسخ به سوالی در مورد گشت های مدیریتی گفت: رئیس جمهور در نظر دارد گشت هایی را برای برخورد با فساد و تخلفات احتمالی مدیران در تمامی سطوح راه اندازی کند و به طور مستمر از وزارتخانه ها و دستگاه ها بازرسی کند و نسبت به برخی انتصابات و اجرای برخی هشدار دهد. داده شده.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: دولت مردمی آرامش خاطر نخواهد داشت.

سخنگوی دولت همچنین درباره اعتراضات چند روز اخیر برخی بازنشستگان گفت: رویکرد رئیس جمهور توجه به حرف های منطقی و مطالبات قانونی و رسمی است و حتی جمعی از بازنشستگان برای بیان مشکل خود با آیت الله رئیسی مکاتبه کردند. بود.

بهادری جهرمی افزود: روز گذشته جلسه ای با حضور نمایندگان بازنشستگان و مسئولان اجرایی با حضور معاون اول برگزار و راهکارهای قانونی برای رسیدگی به مشکلات بازنشستگان عزیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی در خصوص سیاست فروش نفت ایران خاطرنشان کرد: سیاست فروش نفت و میعانات گازی ایران بازاریابی فعال است و امروز مقدار قابل توجهی نفت فروخته می شود و ارز حاصل از آن به کشور باز می گردد. به همین دلیل در «نیما سامانه» می بینید که عرضه ارز همیشه بیشتر از تقاضا است.

فقط 10 درصد یارانه جامعه مرفه حذف می شود

  نقد فیلم در جشنواره فیلم فجر آخرین برف: شکارچی درمانی

سخنگوی دولت درباره حذف طبقه بندی در طرح توجیهی یارانه ها گفت: در خصوص یارانه ها فقط یک دهک یعنی. 10 درصد از جامعه مرفه از دریافت یارانه حذف و دهک اولیه حذف شود. طبیعتاً به دلیل شفاف نبودن اطلاعات اقتصادی خانوارها، بخشی از رفع طبقه بندی به اشتباه انجام شد و به همین دلیل حق اعتراض در نظر گرفته شده است.

بهادری جهرمی ادامه داد: بیش از 4 میلیون و 500 هزار نفر اعتراض خود را ثبت کرده اند و افرادی بوده اند که اجازه ثبت نام در دولت های گذشته را نداشته اند که انجام شده و پرتال ثبت نام راه اندازی شده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره پیگرد و مجازات عاملان ریزش کلانشهر آبادان گفت: گزارش های تکمیلی در خصوص حادثه این کلانشهر توسط مسئولان تهیه و به دستگاه قضایی ارائه شده است که باید توسط دستگاه قضایی رصد و بررسی شود. “

دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر تکرار شایعه افزایش قیمت بنزین تاکید کرد: دولت در هیچ سطحی برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

وی همچنین درباره احتمال قطعی برق در تابستان امسال نیز گفت: در گذشته دولت ها در صنعت برق وظایفی داشتند که به سرانجام نرسیده است. دولت سیزدهم پس از استقرار سریع، موضوع صنعت برق و افزایش ظرفیت نیروگاه را در دستور کار قرار داد.

بهادری جهرمی ادامه داد: دولت علاوه بر توسعه ظرفیت تولید برق و کمک به بخش خصوصی در استفاده از ظرفیت خود، طرح مدیریت مصرف برق را در دستور کار خود قرار داده است که حتی در رکورد مصرف نیز اختلال ایجاد می کند.

آمریکایی ها پیام می فرستند اما نامه نمی فرستند

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره اخبار منتشر شده از سوی برخی رسانه ها مبنی بر ارسال نامه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به آیت الله رئیسی، گفت: هیچ نامه ای از رئیس جمهور آمریکا دریافت نشده است. البته پیام ها به طور مرتب دریافت می شود و پاسخ جمهوری اسلامی ایران به این پیام ها مشخص است. اقدام عملی مهم است.

  فردا؛ آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها

بهادری جهرمی درباره تاثیر تصویب قطعنامه شورای حاکم بر مذاکرات وین نیز گفت: مصوبات سیاسی شورای حکام در موضوعات مختلف تاثیری ندارد. انتظار داریم یک نهاد بین المللی استقلال خود را حفظ کند و پس از سفر به رژیم صهیونیستی شاهد چنین قطعنامه هایی نباشد.

قطعنامه سیاسی شورای حکام بر مذاکرات وین تأثیری ندارد

وی گفت: ما معتقدیم قداست امامزاده در این امر مسئول است و انتظار داشتیم قداست این نهاد حفظ شود. ایران یکی از شفاف‌ترین کشورهای دارای تأسیسات هسته‌ای است و نیاز به نوع دیگری از رویارویی دارد.» مذاکرات ادامه دارد و ربطی به قطعنامه آژانس ندارد و ایران با عزت و درایت و مصلحت به مذاکرات ادامه می‌دهد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و طبیعتا جمهوری اسلامی از همه ابزارها برای پیروزی در جنگ استفاده می کند، تاکید کرد: امید ایران به رفع تحریم ها در شرق و غرب کشور است.

سخنگوی دولت همچنین درباره دلایل اجرایی نشدن طرح استفاده از کارت های الکترونیکی توضیح داد: تا زمانی که زیرساخت های لازم برای اجرای کارت الکترونیک فراهم نشده و تامین کالا امکان پذیر نباشد، پرداخت یارانه نقدی ادامه دارد.

دستور ویژه رئیس جمهور برای کنترل بازار مسکن

بهادری جهرمی در خصوص ورود دولت به بازار مسکن گفت: رئیس جمهور به وزرای راه، شهرسازی و صمت دستور کنترل بازار مسکن را داده است که بر این اساس طرح جدیدی ارائه و در دستور کار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: شهردار تهران نیز همکاری خود را با وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن آغاز کرده است تا شاهد فشار کمتری به ویژه بر مستاجران باشیم و برای حمایت از مستاجران در بانک ها وام هایی در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید