زرماکارون به دنبال انحراف افکار عمومی و فروش سهام است/این شرکت پولی در بانک ندارد/ بلاتکلیفی جدی در مورد مزایده زمین زرخودرو

13992 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، چندی پیش شرکت صنایع غذایی زیرماکارون اعلام کرد که با تیراژ سالانه یک میلیون دستگاه توانایی ورود به صنعت خودروسازی کشور را دارد. پیگیری‌های ایرنا نشان می‌دهد که این شرکت در دولت قبل مجوز چنین فعالیتی را دریافت کرده است که با توجه به روابط خوبش با دولت قبل عجیب نیست.

بررسی سوابق شرکت مذکور ابهامات و تردیدهایی را در خصوص امکان ایجاد قطب سوم صنعت خودرو ایجاد کرده است. زیرا موضوع احتمالاً انحراف افکار عمومی برای تأثیرگذاری بر بورس است و ممکن است تا پنج سال دیگر خبری از خودروسازی نباشد.

بهتر است کارکنان شرکت مذکور پاسخ دهند که آیا ادعای ورود به شرکتی بی سابقه در صنعت خودروسازی، تبلیغاتی نیست؟ راه اندازی کارخانه خودروسازی نیازمند میلیاردها دلار سرمایه گذاری است، آیا این شرکت چنین سرمایه ای دارد؟ اگر قرار باشد این سرمایه با اخذ وام تامین شود، آیا این بنگاه تعهدی به بانک ها ندارد؟ آیا سایت کارخانه خودروسازی مورد نظر برای تغییر هدف خود نیاز به مجوز ندارد؟

بر اساس این گزارش، نحوه مناقصه خرید زمین در نظر گرفته شده برای ساخت سایت زرخودرو در مجاورت شرکت سیمان ابیک و موقعیت جغرافیایی و زیست محیطی آن که مستلزم حداقل پنج سال سرمایه گذاری است، ابهام دارد. از سوی دیگر علت طرح این سوال در شرایط کنونی قابل تامل است.

با توجه به مستندات مندرج در دفترچه عرضه اولیه 25 درصد از سهام «زرنام» و تعهد محضری مدیریت این شرکت مبنی بر واریز وجوه حاصل از عرضه اولیه به حساب بانک توسعه صادرات ایران به بدهی 100 میلیون یورویی ارزی را تسویه کند، این نشان می دهد که این شرکت عملاً پول در بانک است.او به فروش دارایی روی آورده است.

  چرا جشنواره فیلم کن به فیلم های ضد ایرانی جایزه می دهد؟

بنابراین سود حاصل از تولید خودرو برای این شرکت فعلا در حد یک کلمه خواهد بود. مگر اینکه کنسرسیومی متشکل از صنایع غذایی با جریان نقدینگی بالا بخواهد در واردات یا مونتاژ خودرو مشارکت داشته باشد.

منبع: ایرنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید