زلزله 6.4 ریشتری هرمزگان / یک کشته و 27 زخمی / زلزله امارات و عربستان را لرزاند

گروه اجتماعی – رجانیوز: زمین لرزه های پی در پی در منطقه فین استان هرمزگان منجر به حضور مردم در خیابان ها و پارک ها در نقاط مختلف استان هرمزگان و استان های همجوار شده است.

شدت این زمین لرزه ها به حدی بود که در استان های همجوار نیز احساس شد و مردم از ترس به خیابان ها ریختند. زمین لرزه تاکنون بخشی از دیوارهای منازل برخی نقاط استان هرمزگان را تخریب کرده است.

این زمین لرزه ها همچنین برق شهر بندرعباس را قطع کرد که به گفته کارشناس شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان همچنان در تلاش برای اتصال برق به این شهر است.

169197034 خبر اولیه

رئیس سازمان اورژانس کشور از افزایش جان باختگان زلزله هرمزگان به ۱۷ نفر خبر داد.

به گزارش ایرنا، جعفر میادفر افزود: زلزله امروز در استان هرمزگان یک کشته و 17 زخمی بر جای گذاشت.

وی افزود: حال عمومی 17 مجروح خوب گزارش شده است. مجروحان در بیمارستان شهید محمدی و بیمارستانی در خلیج فارس بستری شدند.

میعادفر ادامه داد: یک نفر بر اثر ریزش آوار و 16 نفر نیز بر اثر ترس و استرس مجروح شدند.

169196998 خبر اولیه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: زلزله شدیدی به بزرگی 6 و 4 دهم ریشتر امشب باعث ایجاد ترک در دیوار برخی از منازل در شهرک های تخت و شمیل بندرعباس شد.

مختار سلاشور گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر برای بررسی وضعیت به محل وقوع زلزله و اطراف آن اعزام شدند.

وی ادامه داد: بررسی ها همچنان ادامه دارد و امیدواریم طبق گزارش های اولیه این زمین لرزه خسارات عمده ای در پی نداشته باشد.

  ابوالحسن بنی صدر درگذشت. پایگاه اطلاع رسانی رجا

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به شدت زلزله و پس لرزه ها نمی توان به افراد در خانه توصیه کرد و به همین دلیل سالن های دربستی برای اسکان مردم تدارک دیده شده است.

مهدی دوستی پس از بازدید از مناطق زلزله زده فین بندرعباس افزود: به مردم این حق را می دهیم که شب ها در خانه نباشند و به بخشداران گفته می شود که شرایط را برای حضور مردم در فضای باز فراهم کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون در روستای رضوان بخش فین شهرستان بندرعباس هستیم که کانون اصلی زمین لرزه است.

وی افزود: بر اساس تحقیقات میدانی، خسارت عمدتاً ناشی از ریزش دیوارها بوده و منازل مردم سالم است و تلفات جانی در این منطقه دیده نمی شود.

استاندار هرمزگان افزود: نیروهای انتظامی برای تامین امنیت مردم در خیابان ها، پارک ها و اماکن عمومی در شهر بندرعباس حضور دارند.

مدیر عامل ویک هرمزگان از پایداری وضعیت آب در استان پس از وقوع زمین لرزه 6 و 4 ریشتری در استان خبر داد.

امین قاسمی در بازدید از مناطق زلزله زده بندرعباس با بیان اینکه تمامی اکیپ های آبفا در صورت بروز حوادث در استان هرمزگان آماده باش هستند، افزود: تمامی تاسیسات آبرسانی بندرعباس از جمله 100 هزار مترمکعب آب شیرین کن بندرعباس با کامل c زنجیره تولید هستند و مردم نگران تامین آب آشامیدنی نیستند.

به گفته وی، در محاسبات اولیه مشخص شد که هیچ گونه خسارتی به آب و فاضلاب وارد نشده و نگرانی بابت قطعی آب وجود ندارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: در حال حاضر کارشناسان و تیم های امدادی و امدادی در تاسیسات شهرها و روستاهای استان به ویژه بندرعباس، کشم، بندر حمیر، میناب و فین (بندرعباس) حضور دارند. بر روی تاسیسات آبفا هستند.

  دو قانونگذار دیگر نیز به این تاج آلوده شده بودند

سخنگوی جمعیت هلال احمر همچنین مردم را به آرامش و پیگیری اخبار از منابع رسمی دعوت کرد و از ارسال کمک به مناطق زلزله زده استان هرمزگان خبر داد.

محمدحسن کوسیان مقدم پس از وقوع زلزله در استان هرمزگان به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات امداد و نجات اولیه انجام شده و چهار استان اطراف در آمادگی کامل رزمی قرار دارند.

وی افزود: کمک‌ها به مناطق زلزله‌زده ارسال شده است. وضعیت خوبی در انبارهای هلال احمر برای تکمیل بررسی داریم.

کوسیان مقدم ادامه داد: تخریب 100 درصدی بسیار کمی داشته ایم و شاهد ترک خوردگی منازل در روستاهای اطراف هستیم.

سخنگوی هلال احمر تصریح کرد: تسهیلات بازخریدی و چادرهای هلال احمر برای اسکان مردم در فضاهای باز و پارک ها از امشب آماده شد.
کوسیان مقدم ادامه داد: برای انجام بررسی های لازم به مناطق زلزله زده می روم.

169181378 خبر اولیه

وزیر کشور در گفت و گو با استاندار، استاندار و هلال احمر استان هرمزگان خواستار رسیدگی و امدادرسانی فوری به مردم مناطق زلزله زده استان شد.

به گزارش ایرنا، احمد واحدی وزیر کشور پس از وقوع زمین لرزه در جنوب کشور بلافاصله با مسئولان استان هرمزگان درباره آخرین وضعیت آسیب دیدگان زلزله در این منطقه گفت و گو کرد.

وحیدی افزود: نیروی دریایی سپاه، هلال احمر، استانداری و ستاد بحران آماده باش هستند.

وی در خصوص خسارات اخیر در این مناطق افزود: تاکنون یک نفر بر اثر سقوط تیر برق جان خود را از دست داده است و تاکنون اطلاعاتی از سایر قربانیان در دست نیست.

وزیر کشور تصریح کرد: خسارت های جزئی به مناطق مسکونی وارد شد و تیم هایی برای بررسی میزان خسارت به منازل روستایی اعزام شدند.

  آیا اخذ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده از پرداخت کارت بانکی صحیح است؟

به گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 ریشتر ساعت 15:37:44 دقیقه امروز (یکشنبه) فین هرمزگان و در عمق 15 کیلومتری زمین را لرزاند.

ساعت 15:38:38 زمین لرزه دیگری به بزرگی 6.3 ریشتر منطقه را لرزاند و به دنبال آن دو زمین لرزه به بزرگی 4 ریشتر در کازی گزی هرمزگان، اولی در ساعت 16:10 و دومی در ساعت 16:00 و 22 به ثبت رسید. عمق 10 کیلومتر

هرمزگانی ها نیز پس از دو زمین لرزه به بزرگی 6 ریشتر در ساعت 16:43 ساعت 16:43 شاهد دومین زمین لرزه به بزرگی 3.9 ریشتر بودند که بر نگرانی ساکنان این منطقه از هرمزگان افزود.

زمین لرزه ای به بزرگی 3.4 ثبت شد و قلعه کازی آخرین بار بود که با زلزله 4.5 ریشتری و فین با زلزله 3.5 ریشتری لرزید.

ساعت 17:54:07 زمین لرزه ای به بزرگی 4 ریشتر جزیره کشم را لرزاند.

دیدگاهتان را بنویسید