زلنسکی از مذاکرات با روسیه تمجید کرد

11707 خبر اولیه

با این حال، بر اساس سرمقاله، رئیس جمهور اوکراین فرانس 24 تاکید کرد که تحریم ها علیه روسیه نباید تا پایان جنگ لغو شود.

زلنسکی در پیامی ویدئویی گفت: ما پیام‌های مثبتی از مذاکرات دریافت می‌کنیم، اما این پیام‌ها از انفجارها و گلوله باران روسیه کاسته نشده است.

زلنسکی همچنین نسبت به تصمیم مسکو برای کاهش عملیات نظامی در اوکراین ابراز تردید کرد: ما اقدامات دفاعی خود را کاهش نخواهیم داد.

روسیه اعلام کرده است که قصد دارد حضور نظامی خود در شمال اوکراین را به طور قابل توجهی کاهش دهد، پس از مذاکرات میان هیئت های اوکراین و اوکراین در استانبول در روز سه شنبه، اما پنتاگون اعلام کرد که هیچ نشانه ای از عقب نشینی ندیده است.

الکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه گفت که کشورش مصمم است اعتماد متقابل را افزایش دهد و شرایط لازم را برای ازسرگیری مذاکرات و هدف نهایی توافق و امضای توافق ایجاد کند. کاهش عملیات نظامی در اطراف کیف، پایتخت اوکراین، و چرنیهف، به طور چشمگیری و در مقیاس بزرگ.

همزمان با پایان دور جدید مذاکرات هیئت های اوکراین و روسیه در استانبول در روز سه شنبه، ترکیه اعلام کرد که در نشست استانبول بین هیئت های روسیه و اوکراین توافقاتی حاصل شده است.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت که هیئت های مذاکره کننده روسیه و اوکراین بر سر برخی موضوعات به توافق رسیده اند.

ششمین دور مذاکرات هیئت های مذاکره کننده روسیه و اوکراین با حضور رجب طیب اردوغان در دفتر ریاست جمهوری دولما باغچه در منطقه بشیکتاش استانبول برگزار شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

تاکنون پنج دور مذاکرات صلح بین بینوکیف و مسکو از زمان آغاز جنگ در 26 مارس بر برقراری آتش بس و دستیابی به توافق بر سر خواسته های دو طرف متمرکز بوده است. سه دور اول مذاکرات در منطقه مرزی گومل بلاروس و اوکراین در 28 مارس، 3 مارس، 7 مارس و دو دور بعدی در 23 مارس (14 مارس) در 21 مارس 1400 برگزار شد.

منبع: ایرنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید