زمان حذف قرعه کشی خودرو اعلام شد

10950 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، منوچهر منطقی در یک برنامه تلویزیونی گفت: تعادل عرضه و تقاضا در بازار خودرو بر قیمت ها تاثیرگذار خواهد بود و پیش بینی می شود با شروع و تداوم واردات. ، قیمت ها به سطحی که مشتری انتظار دارد نزدیک می شود.

معاون وزیر صنعت حمل و نقل وزیر صمت با اشاره به درخواست سران قوا برای ایجاد تعادل بین کیفیت و قیمت در بازار خودرو گفت: به دلیل این مشکل و همچنین افزایش 40 درصدی صادرات سال گذشته محدودیت های ارزی برداشته شد. پس وقت آن رسیده که برای تنظیم بازار و ارتقای کیفیت، درباره واردات خودرو صحبت کنیم. بر اساس این اصول، وزارت صمت با هدایت شخصی وزیر، تلاش زیادی در زمینه واردات خودرو انجام داده و قوانین واردات خودرو را تنظیم می کند. در ادامه روند تصویب این آیین نامه در دولت، کلیات آن به تصویب رسید.

معاون وزیر صمت بابیان اینکه در گذشته بیش از دو دهم درآمد در بحث واردات خودرو لحاظ می شد، تصریح کرد: در آیین نامه جدید علاوه بر دو دهم اول، واردات خودرو نیز دهک های کم درآمد و واردات خودرو در نظر گرفته شده است. می تواند دهک های پایین را پوشش دهد، مشوق های ویژه ای مانند تعرفه کمتر در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح به خدمات پس از فروش توجه ویژه ای شده است، افزود: زمانی که خودرو وارد کشور شد مالکان خودرو اغلب در زمینه نگهداری و نگهداری با مشکل مواجه بودند، بنابراین یکی از مواردی که در اجرای آن تاکید داریم این است که ارائه خدمات پس از فروش در کشورهای واردکننده

  پول رایگان برای بانک های خصوصی

انتقال فناوری در کنار واردات خودرو در دستور کار قرار گرفته است

منطقی ادامه داد: همیشه فقط خودرو وارد کشور می شد. اما یکی از مواردی که همه کشورها به خوبی از آن استفاده می کنند این است که علاوه بر این واردات، فناوری را نیز انتقال می دهند. از این رو علاوه بر در نظر گرفتن مشوق ها، تاکید می شود که واردات خودرو برای دهک های پایین نیز تاکید دارد کسانی که می توانند فرآیندهای تولید را برای انتقال دانش بیاموزند نیز مشارکت کنند. موضوع دیگری که در این آیین نامه مورد توجه ویژه قرار گرفته، واردات خودروهای جدید به ویژه برقی است که در سطح جهانی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

معاون وزیر صنعت حمل و نقل وزیر صمت گفت: همچنین هر سرمایه‌گذاری که بخواهد در زنجیره ارزش خودرو (قطعات و واحدها) سرمایه‌گذاری کند، در آیین‌نامه واردات خودرو پیش‌بینی شده است که می‌توانند وارد کنند. خودرو برای سرمایه گذاری در زنجیره ارزش خودرو.”، انجام دهید. همچنین افرادی که تعدادی از محصولات را صادر می کنند می توانند با مجوز بانک مرکزی برای مدت طولانی وارد کنند.

منطقی خاطرنشان کرد: ضوابط واردات خودرو مقررات تصاعدی است. با توجه به اینکه امسال مزین به نام دانش است، از طرفی در نظر داریم با افزایش هر چه بیشتر سطح کیفی و رضایت مشتریان سعی کنیم همه این عوامل را در کنار هم ببینیم.

بسته به تفاوت عرضه و تقاضا، واردات انجام خواهد شد

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه برای ایجاد تعادل در بازار خودرو باید مجموع میزان تولید و واردات خودرو بتواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد، گفت: بر این اساس میزان واردات بستگی به تفاوت عرضه و تقاضا دارد.«ف. گستره محصولات مورد استفاده اکثر مشتریان در واردات دیده می شود که ممکن است کیفیت بالاتری نسبت به مجموعه های داخلی داشته باشد؛ بنابراین این آیین نامه تفاوت کمبود خودرو را نشان می دهد. و بهبود تفاوت در کیفیت.

  مشاور امنیت ملی امارات فردا وارد تهران می شود

خودرو به عنوان یک کالای سرمایه ای نتیجه یک بازار نامتعادل است

معاون وزیر صمت در ادامه درباره موضوع حذف لاتاری خودرو گفت: نکته مهم در بحث قرعه کشی این است که تقاضا در بازار خودرو بیش از میزان تولید است. در عین حال به دلیل شکل گیری بازار نامتعادل، عده ای خودرو را به عنوان یک کالای سرمایه ای می بینند. در نتیجه این روند، تقاضای منفی که عمدتا مبتنی بر سرمایه گذاری است، کاهش می یابد و به تدریج با افزایش عرضه، پیش بینی می شود تا پایان سال جاری اکثر خودروها از چرخه قرعه کشی خارج شوند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید