زمان ورود اولین محموله خودروهای وارداتی مشخص شد

12328 خبر اولیه

به گفته ویراستاران، پس از کش و قوس های فراوان بر سر واردات خودرو، بالاخره چندی پیش آیین نامه واردات خودرو به امضای هیات دولت رسید.

عضوکمیسیون صنایع مجلس با اشاره به توسعه سازوکارهای واردات خودرو گفت: آیین نامه اجرایی توسط وزارت امنیت در حال نهایی شدن است و در آخرین جلسه مشترک کمیسیون و وزارت حراست، نظرات مجلس در دستور کار قرار گرفت. قوانین.

خجت الله فیروزی از امکان واردات توسط تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی خبر داد و افزود: تمامی خودروهای برقی و هیبریدی ابتدا وارد شده و در مناطق آزاد مورد استفاده قرار می گیرند. خودروهای دیگر مربوط به حمل و نقل عمومی است که باید جایگزین خودروهای فرسوده و تاکسی ها شود و بخشی دیگر خودروهای با قیمت متوسط ​​و پایین است.

فیروزی در خصوص ورود خودروهای اقتصادی به کشور گفت: خودروها دارای حجم موتور کم و الزامات زیست محیطی هستند و قیمت آنها باید به گونه ای باشد که متوسط ​​مردم بتوانند از نظر درآمدی خریداری کنند.

وی مدعی است حداکثر تا یک ماه آینده می توان به آئین نامه ای دست یافت و بلافاصله پس از تصویب آئین نامه می توان این رویه را اجرایی کرد. همچنین تلاش مجلس و دولت این است که از ظرفیت پول خارجی و سرمایه داران ایرانی که تجارت و درآمد دارند برای واردات خودرو استفاده کنند تا امکان خروج ارز از کشور به حداقل برسد.

به گفته این عضو کمیسیون صنایع مجلس، اولین محموله خودروهای وارداتی آبان ماه وارد ایران می شود.

پایان/

  تغییر جهت دیپلماسی به نفع مردم/دولت چگونه سیاست خارجی را متعادل می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید