زمان کاهش مالیات بر واردات کلیه کالاهای غیر مصرفی به 2 درصد

7031 خبر اولیه

به گزارش سردبیر، اخیراً ابهاماتی با انگیزه سیاسی در فضای مجازی در خصوص اعلام کاهش نرخ مالیات بر واردات مطرح شده مبنی بر اینکه از 2 سال قبل نرخ مالیات به 2 درصد کاهش یافته و بررسی ها نشان از صحت این پیشنهاد دارد. نشان می دهد.

تا 24 تیر 1401 و قبل از نامه وزیر امور اقتصاد و دارایی در آن ماه، واردات قطعی کالا توسط کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی به استثنای واردات برخی کالاها مشمول پرداخت مالیات علی الحساب می باشد. برای واردات کالا به مبلغ 4% ارزش گمرکی تعیین شده در اظهارنامه گمرکی آمده است.

شادا در این باره نوشت، در واقع فقط برخی از افراد مانند واحدهای تولیدی دارای مجوز، دستگاه های اجرایی دارای دستور بودجه در قانون بودجه عمومی کشور، تعاونی های مرزنشینان، کالاهای موضوع ماده (119) قانون گمرک، کالاها. بدون جنبه تجاری همراه مسافر یا پست و کالاهای اساسی بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار و همچنین اشخاصی که بر اساس تصویب نامه شماره 130722/ت 55743/ح. هیأت وزیران و تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت قانونی طی دو سال اخیر به میزان مجاز در تصویب نامه مذکور. آنها نیازی به پرداخت مالیات واردات ندارند.

این در حالی است که بر اساس آخرین نامه وزیر اقتصاد و دارایی و به منظور کاهش هزینه های تولید و کاهش تورم، عوارض واردات کالاهای غیرقابل مصرف از 4 درصد به 2 درصد کاهش یافته است. است.

بنابراین در هر صورت برای واردات کالاهای غیر مصرفی که طبق مقررات قبلی مشمول پرداخت مالیات 4 درصدی (با احتساب واردات مواد اولیه از بخش تولید توسط بازرگانان) می باشد، این نرخ تعیین شده است. بر اساس مصوبه مذکور به 2 درصد کاهش یافت.

  انصارالله یمن مناطق جدیدی را در استان مارب آزاد کرد

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید