زن کشی در آمریکا بر اساس آمار، ارقام و شاهدان عینی

گروه بین الملل _ رجانیوز: مقامات آمریکایی که تاریخشان پر از کشتار مردان و زنان بی دلیل است، می گویند که از مرگ یک دختر ایرانی ناراحت هستند. همزمان با ریختن بنزین بر آتش فتنه کشورمان، خون برخی از هموطنانمان را نیز تحریک کردند.

به گزارش رجانیوز، روزنامه کیهان نوشت: در جریان اغتشاشات و اغتشاشات اخیر کشورمان، بار دیگر و برای چندمین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، فرصتی ایجاد شد تا دشمنان و فرصت طلبان خود را در جمع معترضان قرار دهند و برای آینده ایران و ایرانی واژه دل درد . دشمنان قسم خورده ای که در چهار دهه گذشته با جان باختن یک بانوی ایرانی دشمنی خود را با این مرز و بوم به نمایش گذاشته اند، ابتدا به تحریک افکار عمومی برای دامن زدن به خرابکاری ها و آشوب ها پرداختند و سپس فهرست جدیدی از تحریم ها را علیه نهادها منتشر کردند. کشور ما درخواست داد. توجیه تحریم های جدید آمریکا علیه دشمنان ایران، عبارتی بود که برای مقامات کاخ سفید آسان و آشنا نبود. “حقوق بشر”!

رئیس جمهور کشورمان روز پنجشنبه در یک گفتگوی عمومی با دقت به این موضوع اشاره کرد. مهم این است که ببینیم چه کسی امروز به شورش ها دامن می زند؟ کشوری که دولت آن کودکان بومی را زنده به گور می کند، تبدیل به مدافع حقوق بشر شده و مردم را به شورش در خیابان ها دعوت می کند. در کشوری که در 28 هفته 81 زن توسط پلیس کشته شده است، هیچ کس، حتی یک متخصص، تحقیق نمی کند که چرا حقوق این زنان پایمال شده و چرا آنها کشته شده اند!

وزارت خزانه داری آمریکا در 31 سپتامبر پلیس امنیت اخلاقی ایران را به بهانه «خشونت علیه زنان» متهم کرد و این نهاد را به فهرست بلندبالای تحریم های ضدایرانی اضافه کرد. لازم به ذکر است که وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود هیچ مدرک و مدرکی مبنی بر استفاده از خشونت توسط پلیس ایران ارائه نکرده است و به طور کلی تبلیغ و انتقاد از یک رویکرد زمانی قابل قبول است که سخنران مراقب آن باشد. تاریخ آمریکا به خصوص در دهه اخیر پر از لکه های سیاه خشونت علیه زنان است، این مشکل در مورد تیراندازی مستقیم و البته بدون دلیل (یعنی بدون حکم دادگاه) علیه زنان این کشور بیشتر به چشم می خورد. در موارد دیگر.

  عکس/ رئیسی در کنار پیکر مرحوم طالب زاده

آمار چه می گوید؟

این بیانیه ای نیست که محدود به تصور یا حدس و گمان خشن باشد، اما آمار منتشر شده در وب سایت های آمریکایی، بی توجهی مطلق واشنگتن به مقوله حقوق بشر و از قضا حقوق زنان را ثابت می کند.

اگر از سابقه رفتار خشونت آمیز آمریکا در نقض حقوق شهروندان کشورهای دیگر در زمان جنگ و اشغالگری بگذریم (این یک بحث طولانی و مفصل است که بارها در این صفحه خوانده اید)، پلیس آمریکا حتی مردم خود را از این موضوع محروم کرده است. رفتار عادی هفته گذشته وب سایت Statista که مسئول انتشار اطلاعات آماری و مقایسه ای در ایالات متحده است، آمار جامعی از تلفات ناشی از شلیک مستقیم پلیس آمریکا منتشر کرد. در ابتدای این گزارش آمده است: «متاسفانه سالانه تعداد تیراندازی های مستقیم مرگبار توسط پلیس در ایالات متحده در حال افزایش است. تنها تا 8 سپتامبر امسال (نهمین ماه)، 730 غیرنظامی بر اثر گلوله های مستقیم پلیس جان خود را از دست دادند. این آمار در تمامی ماه های سال 2021، 1055 نفر و در مجموع در ماه های 2020، 1020 نفر گزارش شده است. نکته قابل توجه در مورد این آمار این است که کشتار پلیس آمریکا به یک نژاد خاص محدود نمی شود و همه آمریکایی ها با توجه به نسبتی که در جامعه ایجاد می کنند در دیدگان تفنگ های پلیس این کشور هستند. به عنوان مثال، در سال گذشته 302 مورد مرگ به سفیدپوستان، 71 مورد مرگ به سیاه پوستان و 28 مورد به اسپانیایی ها نسبت داده شد.

  بخشنامه جدید بانک مرکزی برای کاهش قیمت دلار

قتل ها و تبرئه های بی معنی!

این آمار ابعاد گسترده تر خشونت پلیس آمریکا را نشان می دهد، زیرا از هر سه قتل پلیس تنها یک مورد جنایت خشونت آمیز بوده است. دو سوم باقیمانده قتل‌های غیرقانونی در موقعیت‌هایی مانند جستجوی خیابانی، مسائل مربوط به اختلالات روانی و جرایم غیرخشونت‌آمیز رخ داده است. دردناک تر، از سال 2013 تا 2022، حدود 98 درصد از قتل های انجام شده توسط پلیس آمریکا منجر به محکومیت افسر مجرم نشد. به گفته کارشناسان، یکی از مهم ترین دلایل تبرئه این قاتلان پلیس به پرسش قدیمی «نژادپرستی» در این کشور برمی گردد.

زن کشی!

اما بیایید به سوابق پلیس ایالات متحده در خصوص برخورد با زنان نگاه کنیم. به گزارش واشنگتن پست، از سال 2015 تاکنون بیش از 5600 شهروند این کشور بر اثر خشونت پلیس جان خود را از دست داده اند که بیش از 250 نفر از قربانیان آن زن بوده اند. در میان این نام ها می توان مادران و همسران و چهره های عمومی فعال و تاثیرگذار را مشاهده کرد.

به عنوان مثال، “برونا تیلور”، یک زن 26 ساله آفریقایی-آمریکایی، در 13 مارس 2020 در آپارتمانش در کنتاکی بر اثر اصابت شش گلوله جان خود را از دست داد، زیرا حداقل هفت افسر پلیس به آپارتمان او یورش بردند. به گفته یکی از دوستان تیلور که در زمان حمله در خانه بود، هفت مامور پلیس هنگام تفتیش خانه وارد خانه او شدند، حتی اجازه تیراندازی هم نداشتند اما بیش از 30 گلوله شلیک کردند. تنها اقدام پلیس آمریکا اخراج یکی از افسران بود. “کرنشاو” یکی از عناصر فرماندهی پلیس متروپولیتن لوئیزویل با اذعان به وضعیت نگران کننده در آمریکا گفت: متاسفانه هیچ شرایطی وجود ندارد که بتوان به بهبود اوضاع و کاهش خشونت علیه زنان و مرگ های مشابه امیدوار بود. “

  جرقه های امید برای افزایش قیمت طلا

تیراندازی به زن باردار

اما شاید آخرین مورد رفتار غیرانسانی با یک زن توسط پلیس آمریکا چهار ماه پیش در یکی از خیابان های شلوغ شهر کانزاس در ایالت میسوری به ثبت رسیده باشد. جایی که زن باردار آمریکایی در حالی که منتظر بچه اش بود بر اثر گلوله های بی رحم آمریکایی جان باخت. ناظران این رویداد غم انگیز می گویند که «لئونا هیل» مادر ۲۶ ساله اهل ایالت میسوری پشت فرمان خودرویش مورد اصابت پنج گلوله قرار گرفت و جان باخت. پلیس در توجیه اقدام خود در قتل یک زن بی گناه گفت: به او تذکر دادیم که بایستد و فکر می کردیم قصد تیراندازی دارد، به او شلیک کردیم.

کشتن مردم بیگناه به خاطر خیال باطل! داستان غم انگیز زنان، مردان، سفیدپوستان و سیاه پوستان که هر روز با یک گلوله بی هوا حق زندگی از آنها سلب می شود. و حالا جالبتر اینکه این پارچه نگران وضعیت حقوق بشر در ایران است! اگر واقعاً آمریکا نگران حقوق ایرانیان است، بهتر است ابتدا تحریم داروهای بیماران خاص و پانسمان بیماران با مجوزهای خاص را لغو کنند و سپس به سایر دغدغه های خود بپردازند!

دیدگاهتان را بنویسید