ساختمان وزارت ارتباطات یمن بمباران شد

جنگنده های ائتلاف سعودی دو بار به ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یمن حمله کردند.

به گزارش فارس، رجانیوس گفت: جنگنده‌های سعودی صبح امروز در پی تهدید ائتلاف سعودی به بمباران مناطق غیرنظامی، ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت مخابراتی بین‌المللی یمن (تله یمن) در صنعا را مورد حمله قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری صابنات، در حمله به منطقه الجراف صنعا، علاوه بر تخریب بخشی از ساختمان این وزارتخانه، به ساختمان های اطراف نیز آسیب جدی وارد شد.

پنج شنبه گذشته ائتلاف سعودی از حمله قریب الوقوع به اهداف غیرنظامی در پایتخت یمن خبر داد و ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی از ساکنان پایتخت یمن خواست برای توجیه حمله آینده ائتلاف به غیرنظامیان از مواضع غیرنظامی مورد ادعای ائتلاف استفاده کنند. تا 72 ساعت آینده تخلیه شود.

ائتلاف سعودی افزود که «نقاط خاصی» را در پایتخت یمن بمباران خواهد کرد و گفت از این نقاط برای ارسال پهپادها به عربستان سعودی استفاده خواهد شد.

مقامات وزارت ارتباطات یمن در مقابل ساختمان ویران شده نشست خبری برگزار می کنند

ادعای ائتلاف سعودی مبنی بر استفاده از اهداف غیرنظامی برای مقاصد نظامی، پیش از این در فیلم های بندر الحدیده، ائتلاف سعودی را بدنام کرده بود. سخنگوی ائتلاف سعودی ماه گذشته ویدیویی از سایتی پر از موشک منتشر کرد و مدعی شد که متعلق به بندر الحدیده است. بعدها مشخص شد که این فیلم یک مستند آمریکایی بوده و خود ترکی مالکی نیز به آن اعتراف کرده است.

از سوی دیگر، محمدعلی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به تهدید ائتلاف سعودی در صفحه توئیتر خود نوشت که نیروهای دولتی صنعا قادر به پاسخگویی به این تهدیدات هستند و هرگز بلوف نمی زنند.

  دیدار هیئت 100 نفره اقتصادی روسیه با تجار ایرانی/ایران و روسیه که قصد دارند به هدف 5 میلیارد دلاری تجارت خارجی دست یابند.

سایت الخبر الیمن نیز می نویسد پس از اینکه ائتلاف سعودی از مردم خواست از ساختمان های غیرنظامی دوری کنند، مقامات و نهادهای دولتی در شبکه های مجازی نوشتند که از بمباران هراسی ندارند و صنعا و اماکن غیرنظامی بمباران شده است. ، هفت سال هدف .. همچنین نوشته اند که کار را رها نکرده اند و به این وضعیت عادت کرده اند.

در 21 ژانویه جنگنده های ائتلاف سعودی ساختمان مخابرات الحدیده را بمباران کردند که به مدت چند روز اینترنت و خطوط تلفن قطع شد.

دیدگاهتان را بنویسید