ساعات کار در 20 استان کشور در حال تغییر است

به گزارش رجانیوس، مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) با بیان اینکه تعداد استان هایی که نیاز به تغییر ساعت کاری بخش اداری دارند به 20 استان رسیده است، گفت: دستگاه های دولتی باید 30 درصد ساعت کاری داشته باشند. زمان و 60 درصد اضافه کار درصد مصرف برق نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

آرش کردی افزود: تمامی ادارات دولتی شهر تهران مجهز به کنتورهای هوشمند برای کنترل از راه دور هستند که باعث می شود مصرف برق آنها قابل مشاهده باشد و بدین ترتیب میزان مصرف آنها از راه دور در مرکز کنترل برق تهران بزرگ رصد می شود.

وی ادامه داد: اطلاعات این دفاتر هر پنج ثانیه یکبار به مرکز کنترل ارسال می شود و در صورت نیاز برق آنها از راه دور قطع می شود.

مدیرعامل توانیر در خصوص تغییر ساعت کار افزود: بر اساس مصوبه دولت حق تغییر ساعت کاری به استانداران داده شده است و تاکنون در 10 استان کشور تغییر ساعت اعمال شده است. گرمسیری هستند.”

وی خاطرنشان کرد: تغییر ساعت به گونه ای است که ادارات قبل از ساعت 13:30 تعطیل می شوند به طوری که در زمان پیک مصرف که از ساعت 13 یا 14 شروع می شود تعطیل می باشند.

کردی افزود: این طرح با وضعیت ترافیکی تطبیق داده می شود که مصوبات اولیه آن در 10 استان دیگر نیز تهیه شده است و احتمالا در روزهای آینده تعداد استان هایی که باید ساعت کاری معاونت اداری را تغییر دهند به 20 استان برسد. “

  مهم نیست رئیس جمهور کیست

مدیرعامل توانیر به بخش صنعت گفت: محدودیت هایی که در سال گذشته ایجاد شد و وقفه های ایجاد شده در سال جاری دیگر تکرار نمی شود زیرا هماهنگی مدیریت بار در حوزه صنعت در سال جاری با هماهنگی وزارت صمت و وزارت صمت و … مدیریت بازار خیلی وقت است که شروع شده است.

رشد 10 درصدی مصرف برق صنعتی از ابتدای امسال

کردی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 10 درصد رشد مصرف برق صنعتی را شاهد بوده ایم. همچنین بر اساس اعلام هیئت دولت، پس از پایان دوره پیک، محدودیتی برای مصرف صنعتی وجود نخواهد داشت، حتی در صورت افزایش تقاضا. برق بر قرارداد) نیز با آنها کار خواهد کرد.

وی درباره برنامه های همکاری با حوزه کشاورزی نیز گفت: با برنامه های تعریف شده کشاورزان می توانند در صورت همکاری با برق ساعت 19 از تعرفه آزاد بهره مند شوند.

مدیرعامل توانیر افزود: این برنامه‌ها به گونه‌ای است که هیچ خللی در کشاورزی کشور ایجاد نمی‌کند و حتی ممکن است هزینه‌های کشاورزان را کاهش دهد، چرا که در این برنامه‌ها کشاورزان می‌توانند به مدت 5 ساعت در مدت 11 ساعت از چاه‌های کشاورزی استفاده کنند. حداکثر تا 18 ساعت در ساعات باقیمانده از برق رایگان استفاده کنید.

کردی در خصوص نیروگاه ها گفت: سبدی از انواع نیروگاه ها در کشور وجود دارد که این تنوع در منابع تولید برای حفظ پایداری شبکه برق ضروری است.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، 15 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی، 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر و 10 هزار مگاوات نیروگاه صنعتی باید ظرف مدت چهار سال تا دولت سیزدهم به بهره برداری برسد.

  دروغ های دولت علیه کشاورزان ایرانی فاش شده است

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه 82 درصد از نیروگاه های راه اندازی شده با سرمایه گذاری خصوصی ساخته می شود، خاطرنشان کرد: از تاریخ صنعت برق ایران تاکنون تنها 1000 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر راه اندازی شده است، در حالی که در چهار نیروگاه در سال آینده یک نیروگاه جدید به بهره برداری رسیده است. نیروگاه 10000 مگاواتی تجدیدپذیر به بهره برداری می رسد.

کردی درباره وضعیت تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت برق افزود: اکنون در تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت برق به خودکفایی تقریبا 100 درصدی رسیده ایم و حتی شرکت های قدرتمند ایرانی نیز قادر به تامین کالاهای برقی مورد نیاز صنعت برق هستند. کشورهای دیگر.”

وی در خصوص تلفات شبکه های برق افزود: تلفات ماهیت شبکه های برق است و این تصور که بتوان تلفات را به صفر رساند اشتباه است.

مدیرعامل توانیر گفت: تلفات برق اکنون به زیر 10 درصد رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید