سانا از مذاکرات برای آزادی هزاران زندانی رونمایی کرده است

رئیس کمیته ملی اسیران جنگی در دولت نجات ملی یمن فاش کرد که مذاکرات غیرمستقیم با کشور مقابل و با میانجیگری سازمان ملل برای آزادی هزاران اسیر در حال انجام است.

به گزارش رجانیوس، عبدالقادر المرتضی، رئیس کمیته ملی اسیران جنگی در دولت نجات ملی یمن گفت: مذاکرات غیرمستقیم از طریق سازمان ملل با ائتلاف متجاوز برای دستیابی به توافق بر سر تبادل هزاران اسیر در حال انجام است. .

به گزارش العهد، او گفت که این توافق بزرگتر از توافقات قبلی است و آخرین دیدار با مقامات سازمان ملل حدود سه هفته پیش بود که در آن طرفین درباره امضای توافقنامه مبادله زندانیان گفتگو کردند.

المرتضی از سازمان ملل خواست تا در دور بعدی امارات را روی میز مذاکره قرار دهد. وی افزود: امارات مسئول ناپدید شدن هزاران اسیر در جبهه های استان های جنوبی و سواحل یمن است.

رئیس کمیته اسرا به این نتیجه رسید که ده ها قرارداد محلی مبادله اسرا توسط رژیم سعودی به حالت تعلیق درآمده و این جنایت علیه زندانیان دو طرف است.

وی گفت: حدود یک ماه پیش در سال 2021 طی 60 مبادله اسرای محلی، 400 اسیر از ارتش و کمیته های مردمی یمن آزاد شدند.

المرتضی افزود: 80 عملیات محلی تبادل اسرا که طی آن 900 زندانی از هر دو طرف باید آزاد می شدند، به دلیل خرابکاری های مکرر عربستان سعودی با شکست مواجه شد.

در ماه اکتبر [مهر ماه]در گذشته مبادلات متعددی بین دولت نجات ملی یمن و دولت مستعفی صورت گرفته است که طی آن 1056 زندانی آزاد شده اند که 15 نفر از آنها سعودی و 4 نفر سودانی بوده اند که بزرگترین تبادل اسرا از زمان جنگ یمن است.

  تجارت روسیه و چین با یوان همچنان قوی است

دیدگاهتان را بنویسید