ساندویچ پانل، بادوام ترین ماده در برابر آلودگی شدید هوا

در شهر تهران در طول سال 1400، 114 آن روز هوا آلوده بود و این رقم امسال تا امروز تهران افزایش یافت 135 روز کثیف را پشت سر گذاشت. در واقع، حداقل در 30 بیشتر روزهای سال گرد و غبار غلیظی از آلودگی همه جا و همه جا را می پوشاند.

بیشتر در مورد تأثیرات منفی آلودگی هوا بر سلامت انسان شنیده ایم، اما آلودگی هوا بر ساختمان ها نیز تأثیر می گذارد. هر چه آلودگی هوا شدیدتر باشد و روزها آلوده تر باشد، ساختمان ها بیشتر تخریب می شوند. اثرات آلودگی هوا بر ساختمان ها عمدتاً در سه حوزه اصلی است.

  • نمای کثیف و کدر
  • تخریب مصالح نما
  • از دست دادن کیفیت و کارایی مواد

همانطور که مشخص است نمای ساختمان و متریال نما بیشترین میزان در معرض آلودگی هوا را دارند. اثربخشی مواد مختلف در مجاورت دائمی با هوای آلوده متفاوت است. آجر، سنگ، سیمان، ساندویچ پانل، چوب و غیره. رایج ترین مصالح برای دیوارها و نماهای ساختمانی هستند.

از جمله این مواد، ساندویچ پانل این تنها ماده ای است که بر اساس علم روز طراحی شده و به روش صنعتی ساخته شده است. به همین دلیل است که ساندویچ پانل برای شرایط خاص دنیای مدرن مناسب ترین است. به بررسی عملکرد ادامه دهید ساندویچ پانل ما با آلودگی شدید روبرو هستیم.

%D9%BE%D9%86%D9%841 خبر اولیه

ساندویچ پانل و کثیفی ناشی از آلودگی هوا

آلودگی نمای ساختمان مشکلی است که انواع ساختمان ها با هر هدف و مقیاسی را تحت تاثیر قرار می دهد. دو موضوع در رابطه با این مشکل مهم است.

  • میزان جذب آلودگی توسط مصالح نما
  • امکان شستشوی نما
  چگونه روشن فکر شویم؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

مصالح سنتی به ویژه آجر و سیمان در صورت استفاده در نما به سرعت آلودگی های محیط را جذب کرده و تغییر رنگ می دهند. اما در مورد ساندویچ پانل ها، وجود ورق گالوانیزه یا پوشش دار آلوزینک در قسمت بیرونی مواد باعث می شود که سطح جذب آلودگی بسیار کمتر از مواد سنتی باشد. در واقع سطح ساندویچ پانل به جای جذب آلودگی، به عنوان یک پوشش محافظ در برابر هوای آلوده عمل می کند.

در سال های اخیر شرکت های خدماتی زیادی در زمینه شستشوی نما شروع به کار کرده اند. اما واقعیت این است که شستشوی مواد سنتی باعث ساییدگی و فرسایش سطح آنها می شود و نتیجه کار شبیه ظاهر اولیه نخواهد بود. علاوه بر این وجود درز و فضاهای خالی در سطح نمای آجری و سنگی باعث نفوذ آلودگی و دوده به این مکان ها می شود.

روش های شستشوی معمولی نمی توانند کثیفی را از این منافذ ریز پاک کنند. اما سطح پانل به راحتی می توان آن را تمیز کرد و سطحی مانند روز اول به دست آورد. فرآیند شستشو باعث کاهش کیفیت ساندویچ پانل نمی شود. در عین حال سطح ساندویچ پانل به خوبی آب بندی شده و کثیفی نمی تواند به داخل آن نفوذ کند.

%D9%BE%D9%86%D9%842 خبر اولیه

ساندویچ پانل، مواد مقاوم در برابر آلودگی هوا

آلودگی هوا هم مستقیماً و هم با تأثیر بر سایر عوامل محیطی و ایجاد پیامدهایی مانند باران اسیدی به نمای ساختمان آسیب می زند. تقریباً همه انواع مواد سنتی با قرار گرفتن طولانی مدت و طولانی در معرض هوای آلوده و قرار گرفتن در معرض باران اسیدی دچار تخریب سطحی و از دست دادن کیفیت می شوند. اما ساندویچ پانل که ساختاری خاص و چند لایه دارد از آسیب های ناشی از آلودگی هوا در امان بوده و در طول سالیان متمادی دچار افت کیفیت و کاهش کارایی نمی شود.

  شورش در ترکیه پس از سقوط لیر

باران اسیدی با قرار گرفتن بر روی سطح نمای سنگی باعث واکنش شده و سطح سنگ را تخریب می کند و در نتیجه پس از گذشت چند سال ساختمان ظاهری زشت و غیر یکنواخت پیدا می کند. در مجاورت هوای آلوده، نمای سیمانی گرد و غبار و ذرات ریز آلودگی را جذب کرده و پس از مدتی ترک می خورد.

مقاوم ترین نوع ساندویچ پانل در برابر آلودگی های محیطی

میزان مقاومت ساندویچ پانل در برابر آلودگی و حفظ کارایی آن به عوامل مختلفی از جمله ضخامت روکش و جنس ورق بستگی دارد، اما مهمترین عامل بدون شک کیفیت تولید ساندویچ پانل است. که ارتباط مستقیمی با تکنولوژی بکار رفته در خط تولید شرکت سازنده دارد.

%D9%BE%D9%86%D9%843 خبر اولیه

شرکت ماموت دارای مدرن ترین خط تولید است ساندویچ پانل دیواری و دارای سقفی در خاورمیانه است و با استفاده از بهترین مواد اولیه توانسته ساندویچ پانل های مطابق با استانداردهای جهانی تولید کند. ساندویچ پانل ماموت علاوه بر تمام مزایای کلی پانل های عایق، مقاومت بالایی در برابر آسیب های ناشی از آلودگی شدید هوا نیز دارد.

خرید و نصب یکباره ساندویچ پانل ماموت دوام دیوارهای نما برای همیشه تضمین می شود. ساندویچ پانل ماموت در رنگ های مختلف تولید می شود و می توان از این مزیت برای طراحی بهتر نما استفاده کرد. برای اطلاع از رنگ و قیمت ساندویچ پانل می توانید با تیم کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس

021-44030121

021-44030122

021-44030414

021-44030415

دیدگاهتان را بنویسید