سایت ساز یا وردپرس؟ کی بهتره؟

اول از همه بهتر است در مورد این دو موضوع اطلاعات کسب کنید و بدانید سایت ساز و وردپرس چیست؟

سازندگان وب سایت ابزارهایی هستند که می توانید بدون هیچ دانش فنی از آنها برای طراحی وب سایت استفاده کنید. از بهترین سایت سازهای ایرانی می توان به سایت شو، وبزی، سی فایو و … اشاره کرد.

وردپرس نیز یک CMS است. CMS به معنای سیستم مدیریت محتوا است. این به معنای سیستمی است که با آن می توانید محتوای سایت خود را مدیریت کنید. اما برای استفاده از وردپرس به دانش فنی نیاز دارید. علاوه بر وردپرس می توان به سیستم های مدیریت محتوا پرستاشاپ، جوملا، اپن کارت و غیره اشاره کرد.

اکنون که می دانیم سایت ساز چیست و وردپرس چیست، بیایید به سراغ این برویم که کدام یک از این دو ابزار برای شما مناسب است.

سایت ساز یا وردپرس

سازنده سایت مناسب کیست؟

با سایت سازها می توانید انواع مختلفی از سایت ها را ایجاد کنید.

توسعه دهندگان وب سایت دارای چندین مزیت هستند. مثلا برای استفاده از آنها و ساخت سایت دیگر نیازی به دانش فنی یا متخصص ندارید. با عضویت در یکی از سازندگان سایت به راحتی می توانید از خدمات آنها استفاده کنید.

یکی دیگر از مزیت های سازندگان وب سایت بالا بودن سرعت طراحی سایت آنهاست. پس از عضویت در این پلتفرم ها، یک قالب خاص مرتبط با کار خود را انتخاب می کنید و برای طراحی سایت با کشیدن و رها کردن، کار طراحی سایت را جلو می برید.

شاید بتوان قیمت را یکی از مزیت های دیگر سایت سازها دانست. معمولا هزینه طراحی سایت با کمک سایت سازان کمتر از ساخت سایت با وردپرس است. از آنجایی که نیازی به متخصص در زمینه سازندگان وب سایت نخواهید داشت، نیازی به خرید قالب ندارید و در نهایت برخی از این خدمات برای ثبت دامنه و هاست هزینه ای از شما دریافت نمی کنند.

  حاشیه های جدید برای دریافت مالیات چند برابری از برخی مودیان! عدم رعایت قانون توسط برخی از کارکنان سازمان مالیاتی

پس سایت سازها برای کسانی مناسب هستند که زمان زیادی برای طراحی سایت ندارند، دانش فنی کمی دارند اما می خواهند در مدت زمان کوتاهی برای خود سایت داشته باشند.

وردپرس برای چه کسانی است؟

با وردپرس می توانید انواع مختلفی از سایت ها را ایجاد کنید. وردپرس از نظر حرفه ای برای مجلات آنلاین مناسب است. اما اکنون می تواند انواع سایت های خبری، شرکتی و فروشگاهی را با کمک وردپرس طراحی کند.

برای ایجاد سایت وردپرسی باید دانش فنی در زمینه هاست و دامنه، قالب سایت، نصب قالب، استفاده از صفحه ساز و … داشته باشید تا بتوانید سایت وردپرسی طراحی کنید. تازه اگر می خواهید از قالب های آماده موجود در بازار استفاده کنید.

اگر می خواهید از قالب های وردپرس خود استفاده کنید، باید کدنویسی php را نیز یاد بگیرید.

نتیجه:

برای این منظور وردپرس برای کسانی مناسب است که چندین سال در زمینه طراحی سایت کار کرده اند و یا کارشان مربوط به آی تی است و می توانند با وردپرس کار کنند.

اگر با مباحث طراحی سایت آشنایی چندانی ندارید بهتر است از سایت ساز استفاده کنید.

یکی از بهترین سایت سازها در ایران سایت ساز است که علاوه بر ایجاد یک سایت حرفه ای، یک اپلیکیشن اندروید نیز برای شما ایجاد می کند. همچنین می توانید با این سایت ساز صفحه اینستاگرام خود را به یک فروشگاه آنلاین تبدیل کنید. رجانیوز توصیه می کند از نمایش موجود در سایت استفاده کنید.

https://siteesho.com/

دیدگاهتان را بنویسید