سخنرانی اصلی درباره برگزیت و شکست عملیات روانی غربی ها

گروه سیاسی – رجانیوس: دکتر رئیسی بنا به دعوت رسمی شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین به عنوان رئیس بریکس در اجلاس سران اتحادیه و گروهی از کشورها به نام بریکس پلاس سخنرانی خواهد کرد.

رئیس جمهور در این اجلاس که عملا فردا شب (جمعه) برگزار می شود، دیدگاه های جمهوری اسلامی را تشریح خواهد کرد. موضوع این نشست گفتگوهای سطح بالا در مورد توسعه جهانی است.

شایعات دعوت نشدن از ایران به پایان رسیده و رئیس جمهور کشورمان تنها نماینده منطقه در نشست سران کشورهاست و با دعوت رسمی عالی ترین نماینده چین سخنرانی خواهد کرد. در روزهای اخیر، حامیان دولت قبل به بهانه غیبت ایران در نشست وزرا، برای تبلیغ خط خبری شرق شناسی خود، با عنوان «شرق چین ایران را از نشست بریکس حذف کرد». این جریان مدعی است که ریسک بالای همکاری با ایران و ابهام ناشی از مذاکرات باعث شده روسیه و چین ایران را به این نشست دعوت نکنند!

اتاق بازرگانی همچنین مدعی است علیرغم ادعای همکاری راهبردی با چین، ایران به این اجلاس دعوت نشده و این حادثه را نشانه ترجیح عربستان و امارات به ایران می داند. جریان غرب گرا در سال های اخیر مدام در تلاش بوده تا تمامی فعالیت های دیپلماتیک و اقتصادی کشور با دنیا را منوط به توافق کند. نادرستی این گفته البته بارها ثابت شده و در موضوعاتی مانند واردات واکسن، عضویت ایران در اجلاس شانگهای، افزایش فروش نفت و تراز تجاری کشور و همکاری با همسایگان به اثبات رسیده است.

بریکس مکانیسم مهمی برای اتصال بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه و بستر مهمی برای همکاری جنوب و جنوب است. اتحادیه همکاری بین بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه را در بحبوحه فضای پیچیده بین المللی در حال حاضر افزایش خواهد داد و منافع مشترک و فضای پیشرفت را برای این گروه فراهم خواهد کرد.

  60 میلیون تن حقوق می گیرند، باز هم می گویند کم است!

اعضای بریکس به تنهایی حدود نیمی از جمعیت جهان و یک سوم اقتصاد جهان را تشکیل می دهند. افزایش همکاری با کشورهای بریکس تحت نام بریکس پلاس این اتحادیه را حتی از اتحادیه اروپا بزرگتر کرده و حجم قابل توجهی از اقتصاد جهان را پوشش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید