سرعت اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن با ساخت ویلا دوچندان می شود

16677 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مدتی است که ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن آغاز شده است، این در حالی است که به منظور کاهش هزینه ها و همچنین تغییر رویه ساخت و ساز مقرر در بسیاری از شهرها، این واحدها به صورت ویلا و تک طبقه در حال ساخت هستند. .

کارشناسان چندین مزایا و معایب پروژه کلبه‌سازی را در نهضت ملی مسکن مطرح می‌کنند که یکی از معایب اصلی آن کمبود زمین است، زیرا در حال حاضر به دلیل مقاومت بسیاری از نهادها، زمین در اختیار وزارت راه قرار نمی‌گیرد. توسعه شهری. از سوی دیگر عدم صرفه اقتصادی در ساخت این سایت ها باعث شد تا سازندگان کمتری متوجه این پروژه شوند.

یکی از شهرهایی که تصمیم به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در آن گرفته شد، قرار بود پروژه هایی در قالب ویلاهای یک طبقه ساخته شود، اما به نظر می رسد با همکاری شورای شهر، نمایندگان مجلس و مدیرکل. اداره راه و شهرسازی این استان، اجرای این شیوه نامه توسط پروژه ها را متوقف کند.

فرشید ایلاتی کارشناس مسکن در این خصوص گفت: میزان ساخت ویلا و واحدهای یک طبقه در طرح نهضت ملی مسکن بسیار بیشتر از آپارتمان هاست.

ایلاتی تاکید کرد: در ساخت پروژه های چند طبقه مشاهده شد که با توجه به اینکه توان مالی مردم یکسان نیست و درآمد مردم متفاوت است، پروژه با مشکلات مالی مواجه می شود و ساخت آن زمان بر است، اما در واحدهای ویلایی هرکس درآمد دارد شروع به ساخت خانه می کند و پروژه خود را تا نهایی شدن ادامه می دهد.

  رویترز: بازگشت کودکان به مدرسه بهتر از حد انتظار است

وی می گوید: از سوی دیگر پروژه های بلندمرتبه هزینه های بیشتری از جمله مشاعات بی مصرف، پله ها و آسانسورها را اضافه می کند که بسیاری از مردم توان پرداخت آن را ندارند.

عباس جهانبخش کارشناس مسکن به باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد: ساخت خانه های یک طبقه به ساخت خانه های دیگر وابسته نیست و خانه ها تعطیل است.

وی گفت: در روش کلبه سازی می توان به تدریج و با توجه به متراژ خانوارها خانه سازی کرد. یعنی خانواده ها می توانند بخشی از خانه را بسازند و در آن ساکن شوند و به تدریج سایر قسمت های ساختمان را تکمیل کنند.

این کارشناس ساختمانی مسکونی به سرعت بالای ساخت واحدهای یک طبقه نسبت به واحدهای چند طبقه اشاره کرد و گفت: در پروژه های ساختمانی یک طبقه از آنجایی که پروژه ها به صورت موازی شروع می شوند، ساخت هیچ یک از واحدها وابسته به واحدهای دیگر نیست. واحدها، و هر واحد می تواند به طور مستقل شروع به کار کند

جهانبخش گفت: در این روش اگر متقاضی به هر دلیلی نتواند درخواست خود را تکمیل کند، ساخت واحدهای باقی مانده متوقف نخواهد شد.

وی بیان کرد: از سوی دیگر ساخت و ساز مسکن به گونه ای است که تا زمانی که طبقات زیرین عمل آوری نشده باشد، نمی توان در بلوک های بالاتر عملیات را انجام داد.

اکنون با توجه به افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی و از سوی دیگر رشد هزینه های ساخت مسکن، اجرای پروژه ویلاسازی ممکن است منجر به کاهش دوره ساخت شود و در چنین شرایطی، عرضه بیشتر مسکن، بازار را به سمت ثبات سوق خواهد داد.

  سرآشپز به دعوت پوتین به مسکو می رود

منبع: YJC

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید