سرمایه گذاری برزیل در پتروشیمی ایران

10582 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شرکت پتروشیمی خلیج فارس، علی عسکری در اولین رویداد خارجی گروه پتروشیمی خلیج فارس به ارائه گروه پتروشیمی خلیج فارس و صنعت پتروشیمی کشور در سه حوزه اصلی فرصت های سرمایه گذاری در صنعت و فناوری پتروشیمی ایران پرداخت. ایران و می افزاید: این گروه حدود 40 درصد از تولید و صادرات محصولات پتروشیمی ایران را به خود اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: فارس به عنوان یک شرکت سهامی با ارزش بازار 16 میلیارد دلار بزرگترین شرکت در بازار سرمایه ایران است و این در حالی است که از نظر فروش، سودآوری، صادرات و ارزش افزوده ایران اولین شرکت و این پتروشیمی در جهان است. رتبه بندی IOS ICIS در رتبه 37 جهان قرار دارد.

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به سرمایه‌گذاری 26 میلیارد دلاری طی 20 سال گذشته در صنعت پتروشیمی کشور، موقعیت جغرافیایی خاص، دسترسی به مواد غذایی، تقاضای قابل توجه داخلی، نرخ‌های پایین مالیاتی، مناطق ویژه اقتصادی و سرمایه‌های انسانی اشاره کرد. از بهترین ها دلایل سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران را می دانست.

علی عسکری در ادامه به تشریح رویکرد این گروه در زمینه همکاری های فناورانه و دانش بنیان با برزیل پرداخت.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تمرکز ایشان بر فاصله گرفتن از خام فروشی، جایگاه توسعه فناوری های دانش بنیان در صنعت پتروشیمی را مورد توجه قرار داد و گفت: با تکمیل زنجیره ارزش، گروه پتروشیمی خلیج فارس آماده همکاری است. با شرکت های فناوری در این بخش.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آخرین بخش از سخنان خود به ظرفیت همکاری و صادرات این گروه پتروشیمی در بازار هدف آمریکای جنوبی به ویژه اوره اشاره کرد و آمادگی خود را برای گسترش همکاری های صادراتی با کشورهای منطقه اعلام کرد.

  حرکت سریع بازار اصلی دولت

رضا عبادزاده، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی خلیج فارس پس از پایان این مراسم به معرفی شرکت و مجتمع های تولیدی این گروه بزرگ پتروشیمی پرداخت و از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در پروژه ها دعوت کرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی خلیج فارس بخش انحصاری بازرگانی محصولات این گروه است، خواستار فعالیت اقتصادی برای خرید پتروشیمی های موجود در بازار برزیل مشروط به توجیه فروش به شرکت تجاری صنعتی شد و فروش و همکاری با این پرداخت انجام شود. شرکت.

این رویداد با ارائه تخصصی محصولات و افق نیازهای بازار برزیل تا سال 2030 در پنل تخصصی با حضور نمایندگان بانک ملت و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دنبال شد.

گفت و گوهای شخصی و دوجانبه تا دو ساعت بیشتر از زمان اعلام خاتمه برنامه به طول انجامید که نشان دهنده تمایل شرکت های برزیلی برای همکاری با ایران در صنعت پتروشیمی است.

اولین رویداد خارجی گروه پتروشیمی خلیج فارس به منظور دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت در طرح های توسعه صنعت پتروشیمی ایران و با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برگزار شد که پذیرای بیش از 130 شرکت برزیلی بود. توسعه دیپلماسی اقتصادی مصادف با سالگرد تصویب تأسیس شرکت است.

اولین رویداد جهانی روز صنعت پتروشیمی خلیج فارس با حضور شرکت بازرگانی پتروشیمی خلیج فارس و سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیل با استقبال خیره کننده مردم برزیل اعم از سیاستمداران، اقتصاددانان و سیاستمداران، فعالان و تجار روبرو شد.

برگزاری این رویداد که گامی مهم در راستای دیپلماسی اقتصادی علیه تحریم ها و گسترش روابط اقتصادی ایران و برزیل به ویژه در حوزه پتروشیمی بود، بار دیگر نشان داد که صنعت پتروشیمی ایران نه تنها قصد تعلیق ندارد. تحریم ها بلکه در آستانه گسترش بازارهای جهانی است.

  آیا عرضه نفت سهمیه ای خواهد بود؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

در ابتدای این مراسم حسین گریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل با بیان اینکه از زمان خدمت خود در این کشور همواره بر حفظ و گسترش روابط تجاری دو کشور و تنوع بخشیدن به روابط تجاری تاکید داشته است، گفت: این همایش با گستره وسیعی از محصولات و خدمات این شرکت پتروشیمی در خلیج فارس آشنا شد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید