سرمایه گذاری خوب در شرایط رکود چیست؟

به گزارش سرمقاله، وب سایت «Capital.com» می نویسد، پس از انتشار چشم انداز اقتصاد جهانی (WEO) در آوریل 2022 توسط صندوق بین المللی پول، نگرانی ها سرمایه گذاران را به سمت طلا سوق داده است. است.

پیش‌بینی‌های اقتصاد کلان جهانی برای امسال به دلیل تأثیر منفی جنگ در اوکراین و افزایش احتمال اختلالات زنجیره تأمین جدید از چین به دلیل Quaid-19 و تورم بالاتر، رشد کندتر از برآوردهای قبلی را نشان می‌دهند.

با افزایش ریسک های رشد، افزایش تورم بیشتر از حد انتظار، و خطرات ژئوپلیتیکی جنگ در اوکراین و تکه تکه شدن بیشتر اقتصاد جهانی، فلزات گرانبهایی مانند طلا ممکن است فرصت خوبی برای درخشش دوباره پیدا کنند.

رشد کمتر و تورم بیشتر به معنای رکود تورمی است

صندوق بین المللی پول در گزارش آوریل 2022 خود در مورد چشم انداز اقتصاد جهانی، پیش بینی خود از رشد جهانی را در سال جاری به 3.6 درصد کاهش داد. رقم فعلی نسبت به پیش بینی دی ماه این نهاد افت 0.8 درصدی را نشان می دهد و دلیل اصلی آن انتشار آثار منفی جنگ در اوکراین است.

رکود تورمی، طلا و پس انداز شما  Newsmax.com

صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی منطقه یورو، ایالات متحده و چین را به ترتیب 2.8، 3.7 و 4.4 درصد در سال 2022 پیش‌بینی کرده است. نرخ رشد منطقه یورو نسبت به پیش‌بینی قبلی 1.1 درصد کاهش یافته است.

در میان اقتصادهای توسعه یافته، آلمان بیشترین کاهش را در پیش بینی رشد 1.7 درصدی خواهد داشت.

انتظار می رود در حال حاضر تورم بالاتر از پیش بینی های قبلی باقی بماند. اگرچه افزایش نرخ بهره برای تثبیت انتظارات تورمی بلندمدت مورد نیاز است، اما می‌تواند منجر به کاهش بیشتر رشد اقتصادی شود.

  نایب رئیس: دیوان محاسبات حقوق کارکنان خود را شفاف سازی نکرد / نایب رئیس: خطا

سناریوی پایه صندوق بین‌المللی پول خطر «رکود تورم» را افزایش می‌دهد که معمولاً به دوره‌هایی با رشد پایین و تورم بالا منجر می‌شود.

با این حال، علیرغم دوره طولانی رکود تورمی در دهه 1970 که توسط دو بحران نفتی تشدید شد، صندوق بین المللی پول می افزاید که تأثیر شوک قیمت نفت تاکنون نسبتاً اندک بوده است، زیرا اقتصاد جهانی در کمتر از 50 سال به نفت وابسته بوده است. سال ها. با این حال، با توجه به وابستگی قابل توجه اروپا به واردات گاز روسیه، رشد اقتصادی ممکن است بیشتر کاهش یابد، که به این معنی است که تورم ممکن است بیش از حد انتظار افزایش یابد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید