سرمایه گذاری دانشگاه های انگلیسی در تجارت برده

به گزارش سرمقاله، روزنامه گاردین می نویسد، بر اساس تحقیقات انجام شده، سرمایه گذاری ها و افرادی که در زمینه برده داری فعالیت می کنند، دستاوردهای مالی زیادی را برای این مرکز به اصطلاح دانشگاهی به ارمغان آورده است. جالب اینجاست که این دانشگاه پس از این رسوایی بزرگ در صدد تأسیس مرکز تحقیقاتی با عنوان «میراث برده داری» است که از طریق آن از دانشجویان سیاه پوست حمایت مالی می کند.

این تحقیقات در سال 2019 آغاز شد. اکنون استفان تاپ، معاون دانشگاه می گوید که کمبریج سرمایه گذاری های قابل توجهی در شرکت هایی انجام داده است که به شدت در تجارت برده فعالیت دارند، از جمله شرکت هند شرقی و شرکت دریای جنوبی.

با این حال، دانشگاه معتقد است که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه دانشگاه به طور مستقیم مالکیت یا مالکیت مزارع برده را داشته باشد، وجود ندارد. با این حال، در اواسط قرن 18، این مشارکت مزایای قابل توجهی برای دانشگاه و دانشکده های آن به همراه داشت. مشارکتی که سرمایه اولیه آن در دانشگاه از طریق شهریه، کمک خیرین و هزینه های تجارت مرتبط با دانشگاه به دست می آید.

در پاسخ به اتهامات فعلی، دانشگاه کمبریج اعلام کرده است که نه تنها برای استخدام کارمندان سیاهپوست و تشویق دانشجویان سیاه‌پوست به دنبال تحقیقات بیشتر تلاش می‌کند، بلکه حمایت مالی از دانشجویان سیاه‌پوست با بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی ویژه از آفریقا و کارائیب را افزایش خواهد داد. . انجام می دهد، اما همچنین یک مرکز تحقیقاتی در مورد “میراث برده داری” ایجاد و بودجه می دهد.

  16 درمان خانگی برای خارش پوست سر

سرمایه گذاری دانشگاه های انگلیسی در تجارت برده

این دانشگاه همچنین می‌گوید برای قدردانی از فارغ‌التحصیلان سیاه‌پوست خود و تجلیل از کارکنان و دانشجویانی که برای پایان دادن به برده‌داری و تجارت برده تلاش کرده‌اند، آثار هنری جمع‌آوری خواهد کرد. این اقدامات در تضاد با آن چیزی است که معاون دانشگاه آن را نگرش ها و عملکردهای ریشه دار در جامعه دانشگاهی می نامد که اساس واقعی برده داری را تشکیل می دهد.

در بالا گفت: این هدیه ما برای اشتباهات تاریخی نیست، اما می توانیم با اعتراف به اشتباهات شروع کنیم. گزارش‌هایی که پیوندهای دانشگاه ما را در معرض چنین تاریخ وحشتناکی از سوء استفاده علیه سیاه‌پوستان قرار می‌دهند، ما را برمی‌انگیزد تا حتی سعی کنیم به نابرابری‌های کنونی رسیدگی کنیم – به‌ویژه که آنها به تجربیات جوامع سیاه پوست مربوط می‌شوند.

این گزارش سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده توسط کالج‌های فردی مانند Gonville & Caius، Trinity و King’s را شرح داد و دریافت که سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌هایی انجام شده است که مستقیماً در اوج تجارت برده در اقیانوس اطلس نقش داشته‌اند. علاوه بر این، در موارد دیگر، کالج ها از سرمایه گذاران عمده در شرکت های استعماری مانند شرکت رویال آفریقا، شرکت دریای جنوبی و شرکت هند شرقی حمایت مالی دریافت کردند.

محققان خاطرنشان می کنند که چنین همکاری مالی دوگانه به هر شکلی به تسهیل تجارت برده کمک کرده و مزایای مالی قابل توجهی برای کمبریج به همراه داشته است.

در این گزارش آمده است: موزه معروف فیتز ویلیام بر اساس پول و منابع یکی از مدیران (مدیر) شرکت دریای جنوب فعال در تجارت برده تأسیس شد. این موزه سال آینده نمایشگاهی در مورد برده داری و قدرت با اقلامی از مجموعه دانشگاه برگزار می کند.

  اکوادور در آستانه حذف از جام جهانی 2022 قطر است

با این حال، مطالعات نشان می دهد که ارتباطات صرفاً مالی نیستند. برادر یک پروفسور برده دار در کالج گونویل و کایوس در قرن هجدهم بنا به گزارش ها، نام برده را به نام کالج برادرش، گاوس نامید.

نویسندگان این گزارش بیان می کنند که دخالت دانشگاه کمبریج در امپریالیسم و ​​برده داری بسیار پیچیده بود. بر اساس یک تحلیل ساده، وی خاطرنشان کرد که برخی از نواها درخواست غرامت مالی کرده اند، اما چگونه دانشگاه می تواند با میراث برده داری تغییراتی در جوامع ایجاد کند.

چگونه برده های آفریقایی در طول تجارت برده در اقیانوس اطلس به دست آمد - HubPages

گزارش کمبریج آخرین تحقیق در مورد سرمایه گذاری دانشگاه در برده داری و دریافت کمک های مالی از ثروت به دست آمده از طریق تجارت و استثمار استعماری است. دانشگاه آکسفورد نیز در موردی نسبتاً مشابه در مورد میراث سیسیل رودز درگیر است.

اسنادی که چند سال پیش به دست آمده نشان می دهد که در قرن هفدهم، اوج تجارت برده بین انگلستان و آمریکا، برده سیاه پوست 25 ساله ای به نام “دیک” به قیمت 140 پوند و یک زن 45 ساله متخصص در کارهای خاکی بودند. به نام “کاستیل” متخصص آشپزی و لباسشویی به قیمت 60 پوند فروخته شد.

در این اسناد 54 برده زن و مرد به قیمت 5100 لیره ذکر شده است. این قیمت در حال حاضر معادل 782 هزار دلار است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید