سرنوشت جاسوس خبرنگاران بی بی سی و ایران اینترنشنال به کجا خواهد رفت؟

گروه سیاسی رجانیوز: سخنگوی این شبکه سعودی به خبرگزاری فرانسه گفت که حدود هفت خودرو در خارج از استودیو در پارک چیسویک در غرب لندن مستقر شده اند، زیرا اخیراً پیام های تهدیدآمیزی «جدی و معتبر» علیه دو خبرنگار این کانال در بریتانیا دریافت کرده اند.

من گزارش میدم رجانیوزروز شنبه 7 آبان 1401، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که خودروهای پلیس مسلح در خارج از استودیو تلویزیون ایران اینترنشنال در لندن مستقر بودند که در آنجا دو خبرنگار آن توسط مقامات تهران مورد تهدید قرار گرفتند.

سخنگوی این شبکه سعودی به خبرگزاری فرانسه گفت که پس از دریافت پیام‌های تهدید آمیز «جدی و معتبر» علیه دو خبرنگار مستقر در بریتانیا، حدود هفت خودرو در خارج از استودیو در پارک چیسویک در غرب لندن مستقر شدند.

0000000000000000000000000000000000(8) خبر اولیه

ترس بین المللی از تروریستی اعلام شدن این شبکه سعودی

سخنگوی شبکه سعودی-لندن افزود که حضور خودروهای زرهی پلیس یک “بازدارندگی گسترده” ایجاد کرد که به کارکنان شبکه “اطمینان داد”.

پلیس لندن همچنین تأیید کرد که افسران انگلیسی در پاسخ به تهدیدات احتمالی ایران علیه تعدادی از افراد مستقر در بریتانیا اقدام می‌کنند.

000000000000000000000000000000000(5) خبر اولیه

اخبار مربوط به اطلاعیه حفاظت از تلویزیون بین المللی توسط پلیس لندن

اقدامات پلیس انگلیس در پاسخ به سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تروریستی اعلام کردن شبکه ایران اینترنشنال سعودی بود. در این خصوص حجت الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات به صراحت گفت: «شبکه بین المللی از سوی دستگاه امنیتی ایران به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می شود و عوامل آن توسط وزارت اطلاعات تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و سپس هر نوع اقدامی از سوی دستگاه های امنیتی ایران انجام می شود. ارتباط با این سازمان تروریستی، زیرا ورود به حوزه تروریستی تهدیدی برای امنیت ملی تلقی خواهد شد.

  دولت قبل دو برابر از صندوق توسعه ملی برداشت کرد

در واقع مقامات امنیتی بریتانیا معتقدند که با استقرار چند خودروی زرهی و تعدادی نیروی پلیس می توانند از جان عناصر تروریستی شبکه بین المللی سعودی محافظت کنند؛ البته چنین تصوری اشتباه است و بیشتر یک رفتار تبلیغاتی است تا راه حل دفاعی.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشت:

استفاده از چنین روشی برای محافظت از تروریست ها در برابر شبکه بین المللی باعث می شود مزدوران این شبکه سعودی راه را پیش رو ببینند:

1: برای مدت معینی در ساختمان اصلی تلویزیون بین الملل مستقر شوند یا به هر معنی دیگر در آن محصور شوند.

2: برای بازگشت به محل زندگی خود، ساختمان شبکه بین المللی را ترک کرده و به خانه های خود بازگردید.

در مورد اول، کارمندان این شبکه سعودی-لندنی عملاً در ساختمان اصلی محبوس می شوند و زمانی که دوره قرنطینه آنها به پایان می رسد، به خانه اصلی خود باز می گردند و تهدید به مجازات تشدید می شود. چون نمی توانند برای همیشه در ساختمان تلویزیون عربستان بمانند.

در مورد دوم، یعنی. اگر حفاظت پلیس بریتانیا در مقابل مزدوران بن سلمان محدود به ساعات انجام وظیفه باشد، کارمندان این شبکه از حمایت پلیس برای بازگشت به خارج و اقامتگاه خود محروم می شوند. زیرا پلیس لندن ظرفیت و توانایی حفاظت موثر از هر یک از 200 کارمند بین المللی را ندارد و قادر به انجام سایر ماموریت های خود نیست.

علاوه بر این، تلاش نافرجام برای حفاظت از سلمان رشدی مرتد نیز نشان می‌دهد که تمامی دستگاه‌های امنیتی و پلیسی غرب نتوانسته جان رشدی را تامین کند. آن هم در شرایطی که آنها باید فقط از یک نفر محافظت می کردند و از همه عوامل یک رسانه تروریستی مراقبت نمی کردند.

  گزینه هایی که هرگز از جدول حذف نمی شوند

14010913000114 Test NewPhotoFree خبر اولیه

ناکامی نهادهای امنیتی غربی در حفاظت از جان سلمان رشدی مرتد

نویسنده مرتد آیات شیطانی در حالی که سالانه 10 میلیون پوند برای دفاع از او خرج می شد در قلب آمریکا با اسلحه مورد حمله قرار گرفت، بنابراین تا به امروز حتی یک تصویر یا خبر موثقی از سرنوشت او منتشر نشده است.

به نظر می رسد سرنوشتی به مراتب بدتر از سلمان رشدی در انتظار جاسوس خبرنگاران فارسی بی بی سی و عناصر تروریستی شبکه بین المللی سعودی است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید