سفارت روسیه به آمریکا درباره ارسال سامانه های موشکی پاتریوت به اوکراین هشدار داد

گروه بین الملل رجانیوز: سفارت روسیه در واشنگتن روز چهارشنبه در بیانیه ای هشدار داد که اگر ایالات متحده سامانه های موشکی پاتریوت خود را به کیف بفرستد، این اقدام تحریک آمیز دیگری خواهد بود که می تواند به عواقب غیرقابل پیش بینی منجر شود.

سفارت روسیه اعلام کرد: یک کمپین اطلاعاتی در ایالات متحده در مورد آمادگی های ادعایی برای ارسال سامانه های دفاع هوایی پیشرفته به کیف آغاز شده است و در صورت تایید این اطلاعات، اقدامات تحریک آمیز بیشتری از سوی دولت انجام خواهد شد. [ایالات متحده] منجر به عواقب غیر قابل پیش بینی خواهد شد.

پیشتر دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که اگر سامانه های دفاع موشکی پاتریوت توسط واشنگتن به کیف تحویل شود، به هدف قانونی برای نیروهای مسلح روسیه تبدیل خواهد شد.

دیمیتری پسکوف در عین حال افزود: البته من هنوز در این مورد اظهار نظر رسمی نخواهم کرد، زیرا همه اینها گزارش های رسانه ای است. امروز گزارش های رسانه ای خبری موثق نیست، بنابراین منتظر اطلاعات رسمی در این زمینه خواهیم بود.»

به گفته یک مقام دولت آمریکا که نامش فاش نشده است، پیش از این، CNN واشنگتن طرح خود را برای ارسال سامانه های موشکی پاتریوت به اوکراین نهایی کرده بود. به گفته این منبع خبری، این موضوع می تواند در هفته جاری اعلام شود.

به نوبه خود، پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون، شب گذشته اعلام کرد که هنوز نمی تواند درباره استقرار این سامانه های دفاع موشکی در اوکراین اظهار نظر کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید