سفارت روسیه در اوکراین به فعالیت خود ادامه می دهد

با وجود انتشار خبر خروج دیپلمات های روسیه از اوکراین، سفارت روسیه در اوکراین از ادامه فعالیت خود خبر داده است.

به گزارش رجانیوس، در حالی که برخی رسانه ها از خروج دیپلمات های روسیه از سفارت روسیه در پایتخت اوکراین خبر دادند، سفارت روسیه در کیف در بیانیه ای اعلام کرد که این سفارت در اوکراین به فعالیت خود ادامه می دهد.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، سفارت روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: ما به کار خود ادامه خواهیم داد.

سفارت روسیه در اوکراین اعلام کرد که به فعالیت خود ادامه می دهد و ساعاتی پیش نیز گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه در بحبوحه تنش های غرب و مسکو بر سر اوکراین، کارمندان نمایندگی دیپلماتیک روسیه در اوکراین در حال ترک این کشور هستند.

بر اساس گزارش‌ها، شهروندان اوکراینی گفته‌اند که دیپلمات‌ها و کارمندان کنسولگری روسیه شروع به خروج از کشور کرده‌اند و در نتیجه ثبت‌نام برای پذیرش در سفارت و کنسولگری روسیه با مشکل مواجه شده است.

پیش از این، مقامات آمریکایی گفته بودند که واشنگتن قصد دارد سفارت را در کیف تخلیه کند و همه دیپلمات هایش را اخراج کند.

در هفته های اخیر، مقامات ارشد ایالات متحده و برخی از متحدان آنها از جمله بریتانیا، بارها مدعی شده اند که روسیه در حال آماده شدن برای حمله به اوکراین و همچنین اقدامات تحریک آمیز مانند ارسال سلاح به اوکراین و اعزام نیروهای ناتو به لهستان و دیگر کشورهای اروپای شرقی است. انجام داده اند. مقامات واشنگتن و متحدانش همچنین نسبت به عواقب وخیم حمله ادعایی روسیه به اوکراین مانند «تحریم های بی سابقه غرب» علیه روسیه هشدار دادند، اما مقامات ارشد مسکو این اتهامات را رد کردند و گفتند روسیه هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین ندارد.

  جادوگر قدیمی در مازندران / مسعود شجاعی ، چه اتفاقی برای نساجی افتاد + عکس

کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز شنبه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه درباره بحران اوکراین گفت‌وگوی تلفنی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید