سفارش شب و روز عرفه توسط آقا مجتبی تهرانی

گروه آموزش-رجانیوز: فردا شنبه 27 تیرماه روز عرفه است. روزی که مردم با زمزمه دعای عرفانی امام حسین (ع) راز و نیاز خود را با خدا در میان می گذارند. استاد اخلاق مرحوم آیت الله آقا مجتبی تهرانی در سخنانی توصیه هایی در خصوص شب و روز عرفه بیان کردند.

این استاد اخلاق می گوید: «روایت می گوید زیارت شب عرفه معادل صد و هفتاد سال زیارت است. چه موقعیت عالی سنت امام صادق علیه السلام این است که «کسی که در شهر رمضان آمرزیده نشود تا عرفات را نبیند آمرزیده نمی شود». می دانی یعنی چه کسانی که در ماه رمضان مانده اند، یعنی در ماه رمضان کاری از دستشان برنمی آید و از غفران ماه مبارک رمضان بهره مند نشدند، بازماندگان و بازمانده ها. بهترین فرصت را در عرفه داشته باشید.

خوب دقت کن چی میگم بهترین گزینه آنها عرفه است. ما در شب عرفه و روز عرفه از نظر فضیلت فرصت بسیار خوبی داریم. بنابراین می خواهم به دوستان سفارش دهم. فقط برای خودت دعا نکن، در شب و روز عرفه برای دوستانت دعا کن. از ظهر به بعد به محل خود بروید.

این در مورد دعا برای دعای خیر برای دیگران است. من روایت های زیادی دیده ام که اگر برای دیگران دعا کنید، خداوند صد هزار بار به شما برکت می دهد.

عبدالله بن جندب از اصحاب ائمه(ع) در عرفه، هر چه دعا می کند برای دیگری است. دوستش گفت آقا تمام شد، آفتاب غروب کرد. برای خودت چیزی بخواه گفت: از مولیم موسی بن جعفر (علیه السلام) شنیدم که صد هزار مرتبه بهتر از دعا کردن برای دیگران است. صد هزار بار که رها نمیکنم باید برای خودم دعا کنم چون هیچوقت نمیدونی چی میشه.

  کاهش 46 درصدی واردات کالاهای سرمایه ای در دولت روحانی

فیلم این سخنرانی را اینجا ببینید:

دیدگاهتان را بنویسید