سفر نتانیاهو به امارات لغو شد/ حمله وزیر کابینه نتانیاهو به مسجد الاقصی + فیلم/ انتقاد مجدد لاپید از بی بی

گروه بین الملل رجانیوز: خبرگزاری فلسطینی سما روز سه شنبه 22 دی ماه گزارش داد که منابعی در دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کردند که سفر بنیامین نتانیاهو به امارات که قرار بود هفته آینده انجام شود، به تعویق افتاده است.

من گزارش میدم رجانیوز; ایتامار بن گوئر وزیر جدید امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه در اولین هفته تصدی خود به همراه گروهی دیگر از صهیونیست ها با حمایت نظامیان این رژیم در اقدامی تحریک آمیز به مسجد الاقصی حمله کردند. .

وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات روز سه شنبه ایتامار بن گور و همراهانش را در مسجد الاقصی با حمایت نظامیان این رژیم محکوم کرد.

کاربران فضای مجازی در واکنش به لغو این سفر اعلام کردند که اگر این سفر به درخواست امارات یا به دلیل پاسخ به بیانیه روز سه شنبه امارات از جمله صدور بیانیه امروز لغو شود، خودنمایی است. حرکت ابوظبی برای نشان دادن حسن نیت به مردم. اینجا فلسطین است.

نتایزن ها همچنین نوشتند: دعوت بن زاید از نتانیاهو برای سفر به امارات در حالی صورت گرفت که بن گر از مدت ها قبل تصمیم خود را برای هتک حرمت مسجد الاقصی اعلام کرده بود، بنابراین مسجد الاقصی و فلسطین برای امارات اهمیتی ندارد.

امارات در 25 سپتامبر 2019 توافقنامه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را با کمک دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا امضا کرد و این کشور کوچک عربی در مرز خلیج فارس طولانی مدت خود را آشکار و رسمی کرد. – روابط مخفیانه با صهیونیست ها

  آینده روابط چین و آمریکا

خبرگزاری رسمی امارات (WAM) گزارش داد که بن زاید در گفتگوی تلفنی تشکیل دولت جدید نتانیاهو را تبریک گفت و خواستار “تقویت روابط بین امارات و اسرائیل در آینده به ویژه در حوزه توسعه و توسعه شد.” پیشبرد مسیر مشارکت و همکاری بین کشورها.” “امید است.

لاپید بار دیگر به نتانیاهو به دلیل بی مسئولیتی در مورد بن گر حمله کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یایر لاپید، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی درباره رفتار بن گر در مسجد الاقصی گفت: با نصف جهان درگیری داشته باشید تا بن گر 13 دقیقه را در مسجد الاقصی سپری کند. مسجد الاقصی.” این بی مسئولیتی سیاسی و ضعف باورنکردنی نتانیاهو در مقابل وزرای کابینه اش است.

لاپید روز دوشنبه نیز نسبت به عواقب این اقدام هشدار داد و از نتانیاهو خواست بن گوئر را متوقف کند.

37 خبر اولیه

این اقدام بن گره واکنش های قابل توجه فلسطینی ها و عربی را برانگیخت و علاوه بر شخصیت ها و گروه های مقاومت فلسطینی، کشورهای عربی از جمله قطر، اردن، امارات، عربستان سعودی، احمد ابوالغیث، دبیرکل اتحادیه عرب، سازمان اسلام آباد نیز حضور داشتند. همکاری و وزارت امور خارجه ترکیه او را محکوم کردند

کشورهای مذکور نیز اقدام بن گر را اقدامی تحریک آمیز ارزیابی کردند.

واکنش سازمان ملل به هتک حرمت مسجد الاقصی

فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل روز سه شنبه درباره اقدامات وزیر امنیت ملی رژیم صهیونیستی در هتک حرمت مسجدالاقصی اظهار داشت: دبیرکل سازمان ملل همواره بر اهمیت عدم تغییر وضعیت در اماکن مقدس تاکید کرده است. .

  آمریکا به محمد بن سلمان مصونیت قضایی اعطا نکرده است

این مقام سازمان ملل تصریح کرد: دبیرکل سازمان ملل از همه طرف ها می خواهد که از اقداماتی که منجر به افزایش تنش در اطراف اماکن مقدسه می شود، خودداری کنند.

38 خبر اولیه

فرحان حق درباره اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در توئیتی اعلام کرد که ملت یهود حق دسترسی به تمامی مناطق سرزمین های اشغالی را دارند، گفت: از همه طرف ها می خواهیم به سمت مذاکره بر سر تشکیل دو کشور حرکت کنند. راه حل را حل کنید و از هرگونه لفاظی که این مسیر را تهدید می کند پرهیز کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید