سفیر استرالیا به وزارت خارجه احضار شد/ استرالیا کمترین مشروعیت اخلاقی برای موعظه حقوق بشر ندارد

گروه سیاسی رجانیوز: ناصر خانانی در پاسخ به اظهارات نخست وزیر استرالیا درباره تحولات داخلی ایران گفت: به نظر می رسد نخست وزیر استرالیا بر اساس اطلاعات نادرست رویکرد اشتباهی در پیش گرفته است که هیچ کمکی به روابط دو کشور نمی کند.

من گزارش میدم رجانیوز; سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آمادگی داریم در تهران و کانبرا به دور از جنجال رسانه ای، روایت درستی را در خصوص تحولات ایران به دولت استرالیا ارائه کنیم.

استرالیا فاقد کوچکترین مشروعیت اخلاقی برای تبلیغ در مورد حقوق بشر است

کنعانی در خصوص اتهامات حقوق بشری استرالیا علیه ایران، با تاکید بر اینکه احترام متقابل و تکیه بر واقعیت ها بهترین راه برای جلوگیری از سردرگمی در دیپلماسی است، افزود: استرالیا پرونده چالش برانگیز حقوق بشری از کشتار پناهجویان تا قتل 500 بومی در این کشور دارد. زندان های این کشور و ممنوعیت تحصیلات حرفه ای در این موارد کمترین مشروعیت اخلاقی برای تبلیغ حقوق بشر را ندارد.

وی همچنین پناه دادن به گروه های تروریستی و تجزیه طلب و سکوت در قبال حمله وحشیانه تروریست ها به معبد مقدس شاهچراغ توسط دولت استرالیا را نشانه استانداردهای دوگانه در قبال حقوق بشر دانست و افزود: در این راستا سفیر استرالیا نیز به این موضوع برخورد کرده است. به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار و از طریق وی اخطارهای لازم ابلاغ شد.

  قیمت بنزین 22 هزار تن است

دیدگاهتان را بنویسید