سفیر فرانسه به وزارت امور خارجه احضار شد

گروه سیاسی رجانیوز: پس از اظهارات غیرقابل قبول وزیر خارجه فرانسه در مجلس شورای ملی آن کشور و تصویب قطعنامه مداخله جویانه علیه ایران، سفیر آن کشور به تهران احضار شد.

من گزارش میدم رجانیوزدر پی اظهارات غیرقابل قبول وزیر امور خارجه فرانسه در مجلس شورای ملی آن کشور و تصویب قطعنامه مداخله جویانه مجلس در خصوص حوادث جمهوری اسلامی ایران، نیکلاس ریچه سفیر فرانسه در تهران، ظهر امروز به وزارت امور خارجه احضار شد.

در این جلسه سطح اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به اتهامات بی اساس مقامات فرانسوی به کشورمان اعلام شد و این گونه مداخلات غیرقابل قبول محکوم و محکوم شد.

همچنین تاکید شد؛ نقض ابزاری و مضاعف حقوق بشر توسط فرانسه و برخی کشورهای اروپایی مایه تاسف و تاسف جمهوری اسلامی ایران و غیرقابل قبول است، بنابراین لازم است این کشورها از مسیر اشتباه خود که ناقض اصل مسلم بین‌المللی است، پرهیز کنند. قانون در زمینه احترام به حاکمیت ملی مستقل دولتها. ، درست

در ادامه تاکید شد که این کشورها به دلیل توسل به رویکردهای یکجانبه و خشونت آمیز مغایر با حقوق ملت ها، هیچ گونه صلاحیت و صلاحیتی برای طرح مطالبات حقوق بشری ندارند.

سفیر فرانسه در پاسخ اظهار داشت: موضوع را به پاریس ارجاع می دهد.

  توبیخ راوی کتاب مچتای سنگستان توسط رهبر انقلاب/ مچتای سنگستان توصیفی بی تعارف از اسارت است.

دیدگاهتان را بنویسید