سقف قیمت خودروهای وارداتی را تعیین کردند!

14315 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، با اظهارات صریح و جسورانه نماینده شورای اسلامی، سقف قیمت های مجاز واردات خودرو مشخص شد که البته محل بحث است و معلوم نیست چه زمانی و با چه زمانی. سقف سقف نهایی اعلام خواهد شد. این سقف قیمت احتمالا باید حدود 65 هزار دلار باشد چرا که تیگو 8 پرو از شرکت مدیران خودرو نزدیک به این رقم است و 1.7 میلیارد تومان قیمت دارد. پس چرا مجلس معترض است؟

جلال رشیدی کوچی با انتقاد از لایحه دولت برای تعیین سقف قیمت خودروهای وارداتی که همان قیمت خودروهای چینی است، از ورود مجلس به این موضوع خبر داد و زیر بار طرح دولت نرود!

بدیهی است که قیمت خودروهای چینی در بازار آشفته ایران نیست، اما به عنوان مثال در چین، تیگو 8 پرو با قیمت 19 هزار دلار در داخل کشور به فروش می رسد و تفاوت آن با بازار ایران 45 هزار دلار است. باید در مورد مسائل دیگر نوشته شود.

تخطی از دستور صریح رئیس جمهور مبنی بر تعیین تکلیف واردات خودرو در مدت 90 روز و تمدید آن به 180 روز نشان می دهد که محمد محبر، فرمانده اقتصادی دولت به خوبی از دستورات آیت الله رئیسی پیروی نمی کند و دستور جداگانه ای را دنبال می کند. دستور جلسه. که بر مردم و حامیان دولت تأثیر منفی خواهد گذاشت. زیرا این امر منجر به تضعیف اعتماد به دولت و تداوم رالی قیمت در بازار خودرو می شود که تاثیر زیادی بر انتظارات تورمی دارد.

علیرغم تاکید منوچهر لگی و فاطمی امین مبنی بر اینکه تا شهریورماه امسال خودروهای وارداتی; از برندهای اروپایی! به کشور می رسد، به نظر نمی رسد این کار در سال 1401 انجام شود و مجلس قصد دارد واردات خودروهای هندی را که قرار است به نام مدل های اقتصادی وارد بازار کشور شود، متوقف کند.

  بانک ملی ایران با پرداخت بیش از 707 میلیارد ریال تسهیلات از مشاغل داخلی حمایت می کند

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید