سقوط دلار ادامه دارد ارز عرضه شده در صرافی ها خریدار ندارد

2824 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، پس از افزایش قیمت دلار در هفته های اخیر، رئیس کل بانک مرکزی روز شنبه ۲۲ خرداد پس از نشست با صرافی ها از افزایش عرضه ارز در صرافی ها خبر داد و گفت: امروز با صرافی ها به توافق رسیدیم. افزایش عرضه افزایش و تسهیل تنظیم تقاضای بازار برای اسکناس.

وی افزود: توافقات خوبی با صرافی ها داشته ایم، عرضه اسکناس و مقررات مربوط به تقاضای بازار در اسکناس را افزایش می دهیم، بازار را تسهیل می کنیم، اتفاق مثبتی رخ می دهد و حجم مبادلات افزایش می یابد و پاسخ می دهد. نیازهای واقعی بازار را پوشش دهید.

در پی اجرای تصمیمات بانک مرکزی، فعالان بازار ارز از افزایش عرضه ارز و تعدیل قیمت آن خبر دادند به طوری که تنها امروز نرخ دلار به عنوان شاخص بازار ارز ۱۲۰۰ تن کاهش یافت.

به گفته فعالان، در حال حاضر در بازار ارز مازاد عرضه وجود دارد و خریداری نشده است، بنابراین باید منتظر کاهش بیشتر قیمت در روزهای آینده باشیم.

آمار مبادلات عرضه و تقاضای ارز نشان می دهد که از حدود 1.8 میلیون دلار ارزی که صادرکنندگان امروز در صرافی ها عرضه می کنند، تنها 700 هزار دلار (کمتر از 40 درصد) فروخته شده و تقاضا شده است. هیچ خریدی برای 1.1 میلیون دلار دیگر وجود نداشت.

پایان /

  ایران خودرو به عنوان خودرویی جذاب، جوان و چابک معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید