سقوط کابینه بنت نفتالی پس از عملیات العاد

9844 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد که ناظران بر این باورند که عملیات العاد که توسط تنها مقاومت فلسطین در شرق تل آویو انجام شد، آخرین میخ بر تابوت کابینه اسرائیل به رهبری نفتالی بنت بود.

پیامدهای این عملیات که منجر به کشته شدن سه شهرک نشین و مجروح شدن چند تن دیگر شد، کابینه رژیم را که هنوز از اثرات عملیات مقاومت قبلی بهبود نیافته بود، تکان داد.

فارس السرفندی، خبرنگار شبکه کرانه باختری رود اردن در گزارشی اعلام کرد: کابینه نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم اشغالگر، در تلاش برای کنترل عواقب دو عملیات فلسطینیان در منطقه المزیره است. “

رژیم اشغالگر پس از عملیاتی که منجر به کشته شدن سه شهرک نشین، گسترش محاصره سرزمین های فلسطینی در اوایل روز استقلال اسرائیل و نزدیک شدن نیروهای خود به برخی مناطق شد، هوشیاری خود را در کرانه باختری افزایش داده است. میوه، و به طور خاص منطقه رومی که ماموران می گویند آنها را ترک کرده اند، مورد حمله قرار گرفته است.

محمد حوش، نویسنده و کارشناس سیاسی گفت: این عملیات واکنشی به عواملی است که اسرائیل سعی دارد در چارچوب درگیری با فلسطین اعمال کند. اولین مشکل عدم تعامل با بعد سیاسی مسئله فلسطین و فقط تعامل با ابعاد اقتصادی، جمعیتی و فردی آن است.

در ادامه این گزارش آمده است: عملیات المزیره از رقبای راستگرای نفتالی بنت عذرخواهی کرده است. اگرچه کابینه بنت عاملان و حامیان آنها را به مجازات های سخت تهدید کرد، اما جناح راست را که خواهان کشتن برخی افراد، حتی رهبران مقاومت در نوار غزه، از جمله یحیی السنوار، رئیس دفتر سیاسی حماس بود، راضی نکرد. اما بنی گانز، وزیر دفاع و ژایر لاپید، وزیر امور خارجه اشغالگر، می‌دانند که این امکان پذیر نیست و سقوط بسیار سریع‌تر از آن چیزی است که اکنون شاهد آن هستیم.

  توزیع لوازم التحریر از بانک ملت

سعد نمر، استاد علوم سیاسی در دانشگاه بیرزیت، گفت: «کابینه بنت از ابتدا شکننده و بی ثبات بوده است. بنابراین هر لحظه احتمال سقوط آن وجود دارد.

در پایان این گزارش، فلسطینی‌ها عملیات المزیری یا آنچه اسرائیل آن را عملیات العاد می‌نامد را برای سال‌های آینده به یاد می‌آورند، زیرا این عملیات در واقع پاسخی سریع به اقدامات رژیم اشغالگر علیه قدس و القدس بود. مسجد اقصی.

عملیات المزیره که در واقع نام فلسطینی منطقه العاد در نزدیکی تل آویو است، ضربه سختی به رژیم صهیونیستی است. این عملیات از یک سو نشان داد که فلسطینی ها از حقوق خود محروم نیستند و از سوی دیگر نشان دهنده ناکامی سازمان های امنیتی رژیم صهیونیستی بود که تاکنون موفق به دستگیری نیروهای مقاومت فلسطین نشده اند.

منبع: رادیو

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید