سمند EF7 بیش از 75 میلیون تومان هزینه خواهد داشت

8858 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله ، تصمیم دولت برای افزایش قیمت کارخانه سمند EF7 باعث کاهش قیمت این مدل حدود 77 میلیون تن و از 273 میلیون تن فعلی به حدود 195 میلیون تن می شود که قیمت مناسب تری است.

در حال حاضر قیمت کارخانه سمند EF7 بیش از 132 میلیون تومان است که به دلیل قیمت کمتر آن توسط ایران خودرو عرضه نمی شود و با افزایش قیمت مناسب تا سطح 8500 دلار یا 195 میلیون تومان ، خودروساز می تواند وارد پروژه تحویل خودرو

قیمت ارز فعلی سمند حدود 5700 دلار است که قیمت پایینی است و حتی هزینه ها را نیز پوشش نمی دهد و خودرویی با این قیمت در جهان وجود ندارد. و از آنجایی که خودروساز با این قیمت عرضه نمی کند، این قیمت عملا در بازار وجود ندارد و قیمت واقعی و قابل دستیابی 273 میلیون تن است که رقم بالایی است و منصفانه نیست زیرا حدود 12 هزار دلار است. رقم بالایی برای سمند . در نظر گرفته شده است و با این قیمت می توانید تویوتا یاریس خریداری کنید.

ممکن است مخاطبان تحریریه بپرسند چرا ما قیمت سمند را به دلار محاسبه می کنیم؟ زیرا درآمد مردم به دلار افزایش نیافته است.

واقعیت این است که فولاد و فلزات مورد نیاز خودروسازان به دلار ارزش گذاری می شود که حدود 47 درصد قیمت نهایی خودرو است و هزینه تامین مالی (وام های بانکی) در ایران بسیار بیشتر از متوسط ​​جهانی است و تنها در مواردی خودروسازان محلی آنها از مزیت انرژی ارزان قیمت برخوردارند که با وام های گران قیمت جبران می شود.

  سهم دریا در اقتصاد کشور دو برابر می شود

ضمن تأکید بر این که صنعت خودروسازی ایران به اصلاحات اساسی نیاز دارد ، قیمت گذاری نادرست مانند ارقام کنونی ، فقط تولیدکنندگان خودرو را در ضرر فرو خواهد برد و به نفع مصرف کنندگان نخواهد بود. انتظار می رود سید رضا فاطمی امین ، وزیر سکوت ، به جای تکرار وعده در شش ماه ، قیمت نادرست فعلی را پایان داده و سریعتر وارد مرحله اصلاحات شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید