سند مالکیت حرم رضوی صادر شد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از صدور اسناد ملکی مربوط به حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش رجانیوس به نقل از مهر، حسن بابایی در همایش ملی ایده های تحول آفرین ثبتی که با حضور جمعی از ضابطان دادگستری برگزار شد، گفت: 96 درصد زمین را صادر می کند. و تا دو ماه آینده 4 درصد عرصه های ملی دارای اسناد مرزی می شوند.

وی ادامه داد: تکلیف ما در برنامه ششم توسعه 110 میلیون هکتار بود و امروز 20 میلیون هکتار بیشتر از طرح اسنادی صادرات داشتیم و برای بالای 50 درصد شهرها و روستاها سند حد مجاز صادر شده است.

بابایی ادامه داد: صدور سند اسناد رسمی به حرم مطهر رضوی و استان قدس و حرم حضرت معصومه از جمله فعالیت های این سازمان است. در این راستا برای 100 هزار هکتار از اراضی این سازمان و 251 هکتار از اراضی مربوط به تولیت حضرت فاطمه معصومه (س) اسنادی به آستان قدس صادر شده است.

بابایی ادامه داد: صدور سند مالکیت بستر رودخانه ها از جمله دس و کارون به وسعت بالای 84 هزار هکتار، صدور سند مالکیت برخی تالاب ها، صدور سند 8 جزیره هرمزگان و منطقه آزاد کیش از جمله اقدامات است. سازمان اسناد برای ثبت.

منشی دادگاه تصریح کرد: همچنین صدور سند مالکیت اراضی ساحلی شمال و جنوب و دریاچه ارومیه به مساحت یک میلیون و 300 هزار هکتار را نیز در دستور کار داشتیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد ادامه داد: در سه ماه گذشته 27 میلیون و 983 هزار خدمات الکترونیکی ارائه شده که 50 درصد افزایش داشته است.

  بمب مخرب اقتصاد کشور خنثی شد!

وی گفت: با ثبت اسناد در حوزه الکترونیک گام های مثبتی برداشته ایم. ما بیش از 25 سیستم تخصصی و 13 سیستم عمومی راه اندازی کرده ایم.

بابایی افزود: در سه ماه گذشته 877 هزار و 896 سند مالکیت صادر شده که نسبت به مدت مشابه 13 درصد افزایش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید