سهم دریا در اقتصاد کشور دو برابر می شود

به گزارش رجانیوس، معاون برنامه ریزی، توسعه و مدیریت سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به اسناد فوق از جمله سند تحول دریایی، سهم دریا در اقتصاد کشور در هشت تا 10 سال آینده دو برابر خواهد شد. سال ها.”

حسن باکه محمدلو روز سه‌شنبه در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی اظهار داشت: در سواحل مکران شورای عالی توسعه دریایی محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه این هدف مستلزم همکاری چند جانبه با دستگاه های مختلف است، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی، شیلات و صنایع دریایی به نمایندگی از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی از جمله دستگاه های همکار برای دستیابی به دو برابر شدن سهم دریا در اقتصاد کشور.

سواحل ایران آماده جذب سرمایه های داخلی و خارجی است

بیک محمدلو با بیان اینکه برای نیل به این هدف علاوه بر همکاری مشترک دستگاه ها نیازمند حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سواحل کشور به ویژه خلیج فارس و دریای عمان هستیم، افزود: استقبال خارجی ها رسیدن به جمهوری اسلامی

وی با اشاره به توافق موقت ایران و هند در بندر چابهار گفت: در حال حاضر در حال حل و فصل مسائل حقوقی این قرارداد هستیم تا تبدیل به یک توافق دائمی شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه، مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: همچنین در قالب سند 25 ساله همکاری مشترک ایران و چین و سایر قراردادهای بین المللی در این بندر استفاده می شود اما به معنای ترک هند نیست بلکه از همه امکاناتش استفاده می کند. این منطقه است.

  وزیر صمت: سهام خوبی در کشور داریم

وی در خصوص طرح آزادسازی سواحل نیز گفت: پیرو دستور رئیس جمهور اتفاقات قابل توجهی در این زمینه رخ داده و انتظار می رود اراضی تخلیه شده هر چه سریعتر برای بهره برداری انسانی مورد بهره برداری قرار گیرد.

دوازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی با حضور حدود 100 شرکت فعال در این حوزه عصر دوشنبه 23 خرداد در نمایشگاه بین المللی جزیره کیش افتتاح شد.

این نمایشگاه با مساحت 18000 متر مربع با حمایت بنادر و سازمان دریانوردی، سازمان منطقه آزاد کیش، شورای عالی دریانوردی و انجمن مهندسین دریایی ایران با مشارکت بومی و محلی دایر است. فعالان بین المللی در صنعت دریایی

زمینه سازی برای رشد و توسعه اقتصاد دریایی، رونق کسب و کار در صنعت دریایی در زمینه کشتیرانی، طراحی، کشتی سازی، بنادر، شیلات، محیط زیست دریایی، محیط زیست، گردشگری، مناطق فراساحلی و توسعه سواحل مکران در جنوب. اهداف دیگر هستند. این مؤسسه، نمایشگاهی است.

سالانه حدود 50 هزار کشتی بزرگ اقیانوس پیما در خلیج فارس و دریای عمان تردد می کنند و جمهوری اسلامی ایران در شمال این آب های بین المللی یکی از مناطق مستعد برای توسعه صنعت دریایی است.

ایران با بیش از 5000 و 800 کیلومتر مرز آبی در شمال و جنوب یکی از کشورهای دریایی جهان است و افزایش سرمایه گذاری در صنعت دریایی کشور نقش مهمی در توسعه و رشد اقتصاد دریایی کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید