سه هزار کارخانه نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشت/ برنامه دولت ریشه کنی رانت خواری و فساد در کشور است.

گروه سیاسی رجانیوز: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در جمع مردم بهارستان افزود: ظرفیت ها و فرصت ها در عرصه های مختلف و نیروی انسانی موثر در کشور وجود دارد و باید به گونه ای عمل شود که فعالیت های پایدار با شکوفایی و شکوفایی انجام شود. ترویج علم

وی تصریح کرد: ایران قوی با تولید و صنعت قوی محقق می شود، ایران قدرتمند با زنان و مردان قوی است که با تلاش در تولید، کار و تلاش برای حضور به موقع روی صحنه شکل می گیرد وگرنه ایران وابسته است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که مردم به انبوه، اشتغال و تولید وابسته نباشند. ما زمین، ظرفیت، آب، خاک و هوا داریم، هرچند بارندگی کم است، اما می توانیم طوری برنامه ریزی کنیم که به کالاهای اساسی وابسته نباشند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: برنامه دولت این است که رانت خواری و فساد در کشور وجود نداشته باشد و همه برنامه ها این است که دست مفسدان و رانت خواران را از کشور کوتاه کنند. بنابراین ممکن است برخی از کلمات را به دولت نسبت دهند، اشکالی ندارد، ما آماده شنیدن هر حرفی هستیم.

وی افزود: اساس دولت قطع دست سودجویان، رانت خواران و افرادی است که می خواهند به بیت المال و مصالح کشور دست بزنند و آن را قطع می کنیم و برای آن برنامه ریزی شده است.

رئیس جمهور یادآور شد: امیدواریم با مساعدت، همکاری و حضور مردم در میدان، دولت به وظایف خود عمل کند، مطمئن هستیم که می توانیم، شعار ما این است.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: برخی می‌گویند نمی‌شود، اذیت می‌کنند، قدرت‌های خارجی محدودیت و تحریم ایجاد می‌کنند، اما در مقابل چنین افرادی به شهدا و خانواده‌هایشان نگاه می‌کنیم که مانند کوه ایستاده‌اند و ثابت کرده‌اند که پشت سر انقلاب و ارزش‌های خود ایستاده‌اند. دشمن را شکست دهید در میدان شکست خوردند.

  آیا محصول معروف خودرو ایران 25 برابر گرانتر است؟

و ادامه داد: درود بر شما مردم زن و مرد که نه تنها 40 ساله هستید بلکه در هر عرصه ای که نگاه می کنیم پای انقلاب و نظام هستید. اجازه نخواهند داد دشمنان برای ایران دسیسه و توطئه درست کنند و این عرصه به جولان دشمن تبدیل خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: امروز بزرگترین افتخار ما خدمت به مردم است، این غرور که باید قدر آن را خداوند بداند که زمینه را داد تا یک گره باز شود و کاری انجام دهیم.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: مسئولان برای حل مشکلات مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند تا مردم احساس کنند مشکلشان حل شده است، از هر چیزی که کار مردم را کند می کند پرهیز شود.

وی افزود: باید صمیمانه از شما برای شکست دشمن تشکر کنیم و به دشمن بفهمانیم که با همه ممیزی هایی که انجام می دهد محاسباتش در اینجا اشتباه بوده است در حالی که این افراد شهدای بزرگی تقدیم کرده اند و در میدان های مختلف ایستاده اند و خواهند کرد. اجازه ندهیم که غربی ها برای منافع خود در ایران توطئه کنند. رویارویی با دشمن افتخار بزرگی است که همیشه باید به آن افتخار کرد.

رئیس قوه مجریه اضافه کرد: بهارستان شهری با تراکم جمعیتی بالاست که از نقاط مختلف کشور در اینجا جمع شده و شهرستان را تشکیل داده است، اما مردم بار اضافی برای تهرانی ها نیستند و گاهی اوقات آنها نیز بار مردم تهران را به دوش بکشید .

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: شخصیت انقلابی مردم این شهر سرمایه عظیمی است که متولیان امر فرهنگی باید بدانند سرمایه عظیمی است که مردم را از هر آسیبی مصون می دارد.

  خریداران منتظر بازپرداخت هستند

آیت الله رئیسی یادآور شد: امروزه مردم در این منطقه تولید می کنند و برای شهرستان بهارستان باعث افتخار است که در زمینه کیف و کفش، صنایع چوب و فلز فعالیت می کنند، آمارها نشان می دهد که نه تنها مردان بلکه زنان نیز به این کار مشغول هستند. صنایع دستی در این منطقه. آنها کار خود را انجام داده اند.

رئیس جمهور گفت: ما خدمات شهری متناسب با جمعیت این شهر نداریم و اولین پروژه ای که در بدو ورود به بهارستان دیدم بیمارستانی بود که قرار بود 6 سال پیش ساخته شود اما مردم همچنان منتظر این درمانی هستند. مرکز فعال شود».

وی با اشاره به اینکه کار این مرکز درمانی باید به سرعت انجام شود تا بتوانیم پاسخگوی نیاز جدی مردم بحرین به مراکز درمانی باشیم، به مدیران حاضر در این بازدید تاکید کردم که کار باید با سرعت و سرعت انجام شود. در گام اول تا یک سال آینده مردم شاهد حل مشکل درمان به گونه ای خواهند بود که نیازهای درمانی این منطقه برآورده شود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: نکته دیگر بحث جمعیت است، مردم این شهرستان خانواده پرجمعیت دارند.

رئیس جمهور گفت: ما در کشور امکانات کافی نداریم، این جمعیت به ویژه نوجوانان و جوانان که سرمایه های کشور هستند و باید مورد توجه قرار گیرند، در حالی که اعلام شد مدرسه و آموزش کافی نداریم. مراکزی که در شورای اداری تصویب شد عجله کرد.» و در این شهر باید 10 مدرسه با حداقل 150 کلاس درس ساخته شود.

آیت الله رئیسی اعلام کرد: موضوع دیگری که برای سلامت جسم و روح مردم و جوانان ضروری است سالن های ورزشی است بنابراین ساخت سالن هایی که بتواند زمینه ورزش جوانان را فراهم کند باید در دستور کار قرار گیرد و کار باید سریع دنبال شود

  کنترل بازار ارز با اجرای صحیح طرح عرضه گواهی ارز

رئیس جمهور گفت: مقرر شد پروژه های مورد نیاز بهارستان در حوزه های کشاورزی، تولیدی، راه های ارتباطی، کمربندی به سرعت اجرا شود تا در دفعات بعدی که به اینجا سفر می کنیم، شاهد رفع این نیازهای اساسی باشیم. مشارکت مردم این شهر

وی افزود: ما برای شنیدن دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم به این مناطق می‌آییم. من معتقدم ردیابی مشکلات با دیدن نامه کافی نیست. سیاست من این است که به میان مردم و مناطق بروم. می توان در دفتر نشست و گزارش دریافت کرد، اما شنیدن کیست، همانطور که ببینید.

آیت الله رئیسی یادآور شد: به عنوان خدمتگزار مردم افتخار من این است که در جمع مردم باشم و مشکلات مردم را از نزدیک لمس کنم تا پیگیری ها تسریع شود و مردم احساس کنند کاری برای آنها انجام شده است.

من گزارش میدم رجانیوز; رئیس جمهور را غلامحسین اسماعیلی رئیس کابینه ریاست جمهوری، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، انسیه هزالی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همراهی می کردند. سوالات محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور. رئیس جمهور، میثم لطیفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و کار، علیرضا فخاری استاندار تهران، نمایندگان شورای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات و مسئولان شهرستان بهارستان را همراهی می کنند.

رئیس جمهور پیش از این از شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، پردیس، قدس، ملارد، شهریار، ورامین، کرچک، پیشوا و رباط کریم بازدید و برای رفع مشکلات این مناطق تصمیماتی اتخاذ کرد.

شهرستان بهارستان با بیش از 750 هزار نفر جمعیت، سه شهرستان نسیم شهر، گلستان و صالحیه در جنوب غربی استان تهران یکی از پرجمعیت ترین شهرستان ها با کمترین وسعت جغرافیایی کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید